Wydanie nr 330/2020, Środa 25.11.2020
imieniny: pokaż (4 imiona)Erazm, Katarzyna, Tęgomir, Piotr
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Włączoną piłą spalinową groził śmiercią swojej córce.

  • Wydanie nr 330/2020
  • 30 lipca 2020, 11:13
  • KPP Tczew
  • Na sygnale
Włączoną piłą spalinową groził śmiercią swojej córce. fot. KPP Tczew
Policjanci zatrzymali nietrzeźwego 66-letniego mężczyznę, którego podejrzewali o przestępstwa uszkodzenia mienia, gróźb karalnych oraz znęcania się fizycznego i psychicznego. Według ustaleń mundurowych sprawca, trzymając w ręku uruchomioną piłę spalinową, groził śmiercią swojej córce, a następnie przeciął piłą klapę bagażnika samochodu. Funkcjonariusze dodatkowo ustalili, że 66-latek wszczynał awantury domowe, podczas których bił i wyzywał swoją żonę. Na podstawie zebranego przez policjantów materiału dowodowego prokurator we wtorek przedstawił 66-latkowi zarzuty za popełnione przestępstwa. Decyzją sądu zatrzymany mężczyzna został tymczasowo aresztowany.

 

W poniedziałek, 27 lipca br. po godzinie 11 oficer dyżurny otrzymał zgłoszenie o awanturującym mężczyźnie, który miał grozić piłą spalinową rodzinie oraz uszkodził nią samochód. Przyjmujący zgłoszenie policjant na miejsce natychmiast wysłał funkcjonariuszy z Komisariatu Policji w Gniewie. Interweniujący mundurowi ustalili, że sprawca podczas wszczętej awantury domowej najpierw groził śmiercią swojej córce, trzymając w ręku uruchomioną piłę spalinową, a następnie przeciął nią klapę bagażnika samochodu należącego do pokrzywdzonej. Funkcjonariusze w związku z tym zgłoszeniem przyjęli zawiadomienie o przestępstwie oraz zatrzymali 66-letniego nietrzeźwego mężczyznę. Zajmujący się sprawą policjanci ustalili również, że zatrzymany mężczyzna od dłuższego czasu wszczynał awantury domowe, podczas których bił i wyzywał swoją żonę. Stróże prawa doprowadzili zatrzymanego mężczyznę do policyjnego aresztu. Badanie na zawartość alkoholu wykazało, że 66-latek miał prawie promil alkoholu w organizmie.

 

 

 

 

We wtorek, 28 lipca br. zatrzymany mieszkaniec powiatu tczewskiego został przesłuchany przez prokuratora, który przedstawił mu zarzuty dotyczące uszkodzenia mienia, gróźb karalnych oraz znęcania się fizycznego i psychicznego. Sąd zastosował wobec niego trzymiesięczny areszt. Za te przestępstwa grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

 

 

 

 

Policjanci przypominają, że przemoc domowa jest przestępstwem. Jeżeli Ty lub ktoś z Twoich bliskich doznaje krzywd ze strony osoby najbliższej, nie wstydź się prosić o pomoc. Przemoc domowa rzadko bywa incydentem jednorazowym. Jeżeli wobec sprawcy nie podejmie się natychmiastowych i stanowczych działań, wówczas przemoc się powtórzy.

 

 

 

 

Informację i zdjęcie przekazała: KPP Tczew

KPP Tczew
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.