Wydanie nr 330/2020, Środa 25.11.2020
imieniny: pokaż (4 imiona)Erazm, Katarzyna, Tęgomir, Piotr
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Region. Rekordzista w oddawaniu krwi pracuje w Zakładzie Karnym w Malborku.

  • Wydanie nr 330/2020
  • 30 lipca 2020, 10:33
  • OSW Gdańsk
  • Na sygnale
Region. Rekordzista w oddawaniu krwi pracuje w Zakładzie Karnym w Malborku. fot. OSW Gdańsk
Funkcjonariusz Zakładu Karnego w Malborku, st. sierż. sztab. Jarosław Wodziński wyróżniony został przez Dyrektora Generalnego Służby Więziennej za szczególne zaangażowanie oraz postawę godną naśladowania oddając najcenniejszy płyn ratujący życie, tym samym ustanawiając rekord wśród funkcjonariuszy Służby Więziennej w ilości oddanej krwi.

 

St. sierż. sztab. Jarosław Wodziński, starszy oddziałowy Zakładu Karnego w Malborku, od 28 lat udziela się charytatywnie, od pięciu lat jest wiceprezesem Rejonowego Oddziału Polskiego Czerwonego Krzyża w Malborku, a także przewodniczącym Zarządu Okręgowego NSZZ FiPW w Gdańsku i rekordzistą Służby Więziennej pod względem ilości oddanej krwi. Dotychczas oddał 52,580 litrów krwi. Pod tym względem jest zarejestrowanym rekordzistą w Służbie Więziennej. Po raz pierwszy zrobił to 32 lata temu wspólnie z ojcem. Miał wtedy 18 lat. Od tamtej pory stara się to robić regularnie.

- „Oddaję krew dla innych, żeby im pomóc. Daje mi to ogromną satysfakcję” – mówi Jarosław Wodziński.

 

 

 

 

Wielokrotnie doceniane zasługi.

Jarosław Wodziński uhonorowany został Odznaką Honorową Polskiego Czerwonego Krzyża IV i III stopnia, ma brązowy, srebrny i złoty Krzyż Zasługi oraz Kryształowe Serce. Jest Zasłużonym Honorowym Dawcą Krwi III, II i I stopnia, Honorowym Dawcą Krwi – Zasłużony dla Zdrowia Narodu. Odznaczony medalami 50, 55 i 60-lecia Honorowego Krwiodawstwa PCK i medalem 100-lecia Polskiego Czerwonego Krzyża oraz elitarnym medalem Za Zasługi dla Ochrony Zdrowia, nadawanym przez ministra.

Postawa godna naśladowania.

W piątek, 24 lipca br. płk Andrzej Tesarewicz, Dyrektor Okręgowy Służby Więziennej w Gdańsku przekazał st. sierż. sztab. Jarosławowi Wodzińskiemu podziękowania od Przewodniczącego Zespołu ds. Popularyzacji Honorowego Krwiodawstwa w Służbie Więziennej za zaangażowanie w dzieło propagowania idei krwiodawstwa oraz konsekwentne krzewienie wartości humanistycznych. W środę, 29 lipca br. ppłk Adam Poćwiardowski, Zastępca Dyrektora Służby Więziennej w Gdańsku wręczył wyróżnienie Dyrektora Generalnego Służby Więziennej za szczególne zaangażowanie oraz postawę godną naśladowania oddając najcenniejszy płyn ratujący życie, tym samym ustanawiając rekord wśród funkcjonariuszy Służby Więziennej w ilości oddanej krwi.

 

 

 

 

Honorowi Dawcy Krwi w Służbie Więziennej.

Funkcjonariusze i pracownicy Służby Więziennej w całym kraju honorowo oddają krew. Robią to w zorganizowanych akcjach, ale też indywidualnie, po cichu i bez rozgłosu. W więzieniach w całym kraju działają 83 kluby honorowego krwiodawstwa, które skupiają prawie 2,5 tysiąca krwiodawców, w tym również emerytów. Pomoc Honorowych Dawców Krwi jest niezastąpiona. Krew i jej składniki potrzebne są każdego dnia.

Krew dla Pawła z Zakładu Karnego w Sztumie.

Funkcjonariusze Służby Więziennej pragną przypomnieć o możliwości i potrzebie oddawania krwi dla ich kolegi Pawła z Zakładu Karnego w Sztumie, który walczy z ostrą białaczką szpikową. Krew dla Pawła Kubackiego można oddawać w dowolnych centrach krwiodawstwa na terenie kraju. Wystarczy powiedzieć, że to krew dla Pawła Kubackiego - Uniwersyteckie Centrum Kliniczne w Gdańsku.

 

 

 

 

Informację i zdjęcia przekazał: mjr Marek Stuba, Rzecznik Prasowy Dyrektora Okręgowego Służby Więziennej

 

OSW Gdańsk
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.