Wydanie nr 265/2021, Środa 22.09.2021
imieniny: pokaż (7 imion)Daria, Maurycy, Tomasz, Ignacy, Joachim, Prosimir, Józefa
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Turysto, nie zastawiaj dróg dojazdu ratunkowego - apelują służby i Nadleśnictwo Elbląg.

  • Wydanie nr 265/2021
  • 20 lipca 2020, 10:01
  • Nadleśnictwo Elbląg
  • Wiadomości
Turysto, nie zastawiaj dróg dojazdu ratunkowego - apelują służby i Nadleśnictwo Elbląg. fot. Nadleśnictwo Elbląg
W ostatnim czasie można zauważyć, że coraz więcej turystów odpoczywających na Mierzei Wiślanej parkuje samochody przy szlabanach zamykających drogi leśne. Takie zachowanie kierowców może okazać się bardzo niebezpieczne, a w konsekwencji nawet kosztować czyjeś życie. Niemal co roku na Mierzei Wiślanej Straż Pożarna, Pogotowie Ratunkowe czy Morska Służba Poszukiwania i Ratownictwa (SAR) spotyka się z sytuacją, w której przez zastawione szlabany musi wydłużyć drogę dojazdową do poszkodowanych. W tym roku taka sytuacja miała miejsce w Jantarze, gdzie przez zastawiony szlaban Straż Pożarna wydłużyła czas dojazdu do tonących osób o kilka minut (co mogło kosztować ich życie).

 

Nadleśnictwo Elbląg przypomina, że drogi leśne nie są drogami publicznymi i nie są dostosowane do takiego ruchu. Wjeżdżając na drogi leśne musimy liczyć się z mandatem. Takie drogi służą maszynom i samochodom pracującym w lesie oraz służbom ratowniczym, jako najszybszy dojazd do poszkodowanych. W związku z tym, że niektórzy kierowcy nie przestrzegają zakazu wjazdu do lasu, stawiane są szlabany, dzięki którym służby mają pewność, że gdy wjadą za zamknięty szlaban, nie trafi im się głęboko w lesie zatarasowana  przez przypadkowy samochód droga.

 

 

 

 

Apel do wszystkich osób odpoczywających nad morzem.

Korzystajmy z lasu i uroków Mierzei Wiślanej, ale róbmy to z głową. Służby ratunkowe często poruszają się dużymi samochodami z przyczepami, dlatego prosimy nie zastawiać szlabanów, nie wjeżdżać na drogi leśne i nie prątkować samochodów na zjazdach na takie drogi. Ty też możesz kiedyś potrzebować pomocy!

 

 

 

 

Informację i zdjęcia przekazał: Jan Piotrowski, Nadleśnictwo Elbląg

Nadleśnictwo Elbląg
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.