Wydanie nr 269/2021, Niedziela 26.09.2021
imieniny: pokaż (6 imion)Euzebiusz, Majnard, Cyprian, Kacper, Kasper, Damian
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Wybudowano nową ścieżkę rowerową z Nowego Dworu Gdańskiego na Mierzeję Wiślaną.

  • Wydanie nr 269/2021
  • 16 lipca 2020, 11:35
  • Gmina Nowy Dwór Gdański
  • Wiadomości
  • 2 komentarze
Wybudowano nową ścieżkę rowerową z Nowego Dworu Gdańskiego na Mierzeję Wiślaną. fot. Gmina Nowy Dwór Gdański/Kamil Dyl
Budowa trasy rowerowej od ulicy Portowej w Nowym Dworze Gdańskim przez Żelichowo do granic z Gminą Stegna w Tujsku, została zakończona i oddana do użytku publicznego. Dzięki tej inwestycji miłośnicy dwukołowych pojazdów w bezpieczny sposób będą mogli podziwiać uroki przyrody naszego regionu.

 

Ścieżka rowerowa została wykonana z ażurowych płyt rowerowych, tzn. jest mniejsza ilość otworów i inny rozstaw, niż na płytach, które można spotkać na drogach. Technologia ta musiała zostać zastosowana, ponieważ trasa przebiega po wale i Gmina Nowy Dwór Gdański nie otrzymała od Państwowego Gospodarstwa Wodnego „Wody Polskie” zgody na zastosowanie innej technologii, niż płyty ażurowe. Mają one chronić konstrukcję wału przed rozmywaniem boków przez spływające ze ścieżki wody opadowe. Są one na tyle gładkie, że można bez żadnych przeszkód jechać po nich rowerem.

 

 

 

 

Poznaj uroki regionu.

Dzięki tej inwestycji możemy w bezpieczny i łatwy sposób dotrzeć do gminy Stegna. Po drodze warto zatrzymać się w Żelichowie, gdzie do dyspozycji mieszkańców i turystów jest przystań kajakowa wraz z miejscem do rekreacji. Warto zajrzeć również do domu podcieniowego "Mały Holender", gdzie dowiemy się ciekawych rzeczy z zakresu historii naszego regionu oraz skosztujemy tradycyjne żuławskie potrawy. Tuż obok znajduje się unikatowa na Żuławach cerkiew pw. św. Mikołaja.

 

 

 

 

Inwestycja współfinansowana przez Unię Europejską.

Trasa Gmina Nowy Dwór Gdański - Gmina Stegna po zakończeniu wszystkich prac (jeszcze w tym roku samorząd Gminy Stegna wykona brakujący odcinek od granic Gminy Nowy Dwór Gdański do mostu zwodzonego w Tujsku) przebiegała będzie od ulicy Portowej w Nowym Dworze Gdańskim, przez wał w Żelichowie, most w Żelichowie, drogę do mostu zwodzonego w Tujsku, przez Tujsk, po wale do ujścia Tugi do Szkarpawy, wał przy Szkarpawie, mosty zwodzone w Rybinie, drogą przez Stegienkę, aż do Jantaru. Stamtąd można pojechać w kierunku Mikoszewa lub Stegny, Sztutowa i Krynicy Morskiej. Koszt inwestycji wyniósł 2 234 910 zł i jest ona współfinansowana z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach projektu pn. „Pomorskie Trasy Rowerowe o znaczeniu międzynarodowym R10 i Wiślana Trasa Rowerowa R9". Wykonawcą prac była firma Marioli i Janusza Szalczewskich.

 

 

 

 

Informacja i zdjęcia: Fb Gmina Nowy Dwór Gdański

Gmina Nowy Dwór Gdański
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
Mieszkaniec stawca
Mieszkaniec stawca 16.07.2020, 14:09
Szkoda ze nie powstala taka sciezka do Stawca z Lubiszynka tam starsi ludzie niemaja bezpiecznej drogi do sklepu a dzieci z Lubiszynka nie maja doiscia zeby pograc w pilke na nowo wybudowanym boisku tumaczenie burmistrza brak piniedzy tylko jezeli jezeli mieszkancy placa podatki do gminy a gmina pozycza piniadze dla powiatu to niema na sciezke a ludzie dalej niech placa podatki do gminy a burmistrz chetnie je pozyczy starostwie a gdzie wtym wszystkim jest pan radny
m
m 16.07.2020, 15:15 (odpowiedź do Mieszkaniec stawca)
Dokładnie. Zabrali tory, mieli z tego mnóstwo forsy. Gdzie to poszło? Nie musi tam być Nie wiadomo jakiej nawierzchni. Wazne by byla używalna.