Wydanie nr 213/2021, Niedziela 1.08.2021
imieniny: pokaż (9 imion)Alfons, Justyn, Nadzieja, Piotr, Brodzisław, Rudolf, Rudolfina, Konrad, Rudolfa
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Przyznano promesy na modernizację dróg gminnych.

Przyznano promesy na modernizację dróg gminnych. fot. Fb Gmina Dzierzgoń/Fb Miasto i Gmina Sztum
Samorząd Województwa Pomorskiego przyznał Gminom Dzierzgoń i Sztum, jako jedynym z powiatu sztumskiego, dotację na modernizację dróg na terenie gmin. Inwestycje mają ułatwić mieszkańcom w codziennym życiu.

 

W piątek, 10 lipca br. burmistrz Dzierzgonia, Jolanta Szewczun oraz burmistrz Sztumu, Leszek Tabor podpisali umowy na dofinansowanie inwestycji związanych z modernizacja dróg na terenie obu gmin. Symboliczne czeki odebrali z rąk wicemarszałka Województwa Pomorskiego, Józefa Sarnowskiego.

 

 

 

Gmina Dzierzgoń otrzymała promesę w wysokości 110 232 zł na modernizację drogi dojazdowej do gruntów rolnych w Bągarcie. Prace zakładają odkrzaczanie, wykonanie rowów melioracyjnych, odwodnienia liniowego i nowych warstw konstrukcyjnych z masy bitumicznej. Droga uzyska jednolitą szerokość 4,5 m oraz zostanie wyposażona w obustronne pobocza o szerokości 0,5 m.

 

 

 

Gmina Sztum otrzymała promesę w wysokości 91 860 zł na modernizację drogi śródpolnej Kępina – Koniecwałd. Dzięki dofinansowaniu, 1,2 km drogi gminnej zyska nową nawierzchnię z płyt drogowych typu yomb. W przetargu na realizację inwestycji 6 wykonawców złożyło swoje oferty, które obecnie są oceniane przez komisję przetargową. Inwestycja zostanie zrealizowana jeszcze w tym roku.

 

 

 

 

Informacja i zdjęcia: Fb Gmina Dzierzgoń/Fb Miasto i Gmina Sztum

 

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.