Wydanie nr 213/2021, Niedziela 1.08.2021
imieniny: pokaż (9 imion)Alfons, Justyn, Nadzieja, Piotr, Brodzisław, Rudolf, Rudolfina, Konrad, Rudolfa
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Kierująca w ciąży, unikając zderzenia z innym pojazdem, wpadła w barierki – raport sztumskich służb mundurowych.

  • Wydanie nr 213/2021
  • 13 lipca 2020, 14:10
  • KP PSP Sztum
  • Na sygnale
Kierująca w ciąży, unikając zderzenia z innym pojazdem, wpadła w barierki – raport sztumskich służb mundurowych. fot. zdjęcie poglądowe
W ostatnim tygodniu sztumskie służby mundurowe wyjeżdżały do 14 interwencji, o czym mogą się państwo przekonać czytając poniższy raport.

 

W środę, 8 lipca br. o godzinie 08.57 zastęp skierowano do miejscowości Stare Miasto, gdzie złamany przez silny wiatr konar drzewa blokował pas drogi 515.

O godzinie 15.42 zastęp zadysponowano do skontrolowania polowej izby przyjęć przy szpitalu w Sztumie.

O godzinie 16 zastęp skierowano do miejscowości Prakwice, gdzie budynek gospodarczy murowany miał uszkodzoną konstrukcję dachową. Obluzowane były dachówki i kilka belek stropowych w drewnianej konstrukcji dwuspadowego dachu, które w każdej chwili mogły spaść na ziemię. Wewnątrz budynku znajdowało się drewno opałowe.

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia poprzez odpowiednie ustawienie samochodu pożarniczego z włączoną sygnalizacją świetlną. Ratownik z drabiny przystawnej usunął obluzowane dachówki. Okazało się, że cała konstrukcja dachu jest przegniła. Strażacy zabezpieczyli budynek taśmą ostrzegawczą i przyległy do niego teren.

O godzinie 16.46 dwa zastępy zadysponowano do Sztumu, gdzie w budynku wielorodzinnym dwupiętrowym przy ulicy Czarneckiego doszło prawdopodobnie do podtrucia CO. Na miejscu okazało się, że jeden z lokatorów przebywa na SOR z podejrzeniem podtrucia CO. Wcześniej w budynku palono w piecu. Podjęte przez strażaków działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia poprzez odpowiednie ustawienie samochodów pożarniczych z włączoną sygnalizacją świetlną oraz dokonaniu pomiarów w mieszkaniu i piwnicy osoby zgłaszającej. Nie wykazały zagrożenia. Dokonano pomiary we wszystkich mieszkaniach oraz na klatce schodowej i piwnicy. Również nie wykazały zagrożenia.

O godzinie 16.47 dwa zastępy skierowano do wsi Postolin, gdzie silny wiatr złamał konar drzewa na wysokości około 10 m, w wyniku czego zawisł nad drogą. Działania podjęte przez ratowników polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia poprzez odpowiednie ustawienie samochodów pożarniczych i pocięcie na mniejsze kawałki za pomocą pilarki zwisającego konaru z kosza wysięgnika oraz usunięcie ich na pobocze.


 

 

 

W czwartek, 9 lipca br. o godzinie 17.06 zastęp zadysponowano do miejscowości Kalwa, gdzie w budynku wielorodzinnym jednopiętrowym na poddaszu znajdowały się kokony owadów. Podjęte przez strażaków działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia poprzez odpowiednie ustawienie pojazdu z włączoną sygnalizacja świetlną. Ratownik wszedł po drabinie na poddasze budynku i zebrał owady wraz z kokonami do rojnicy. Następnie miejsce po kokonach spryskał środkiem owadobójczym dostarczonym przez właściciela lokalu. W drodze powrotnej ratownicy wypuścili owady w pobliskim lesie.

W piątek, 10 lipca br. o godzinie 04.01 zastęp zadysponowano do skontrolowania polowej izby przyjęć przy szpitalu w Sztumie.

O godzinie 09.09 dwa zastępy skierowano do Sztumu, gdzie złamana gałąź na wysokości około 10 m zwisała nad chodnikiem przy ulicy Kasprowicza. Działania podjęte przez strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia poprzez prawidłowe ustawienie samochodów pożarniczych oraz rozstawienie SHD-21. Ratownik pracujący w koszu podnośnika odciął gałąź, która upadła na chodnik, a następnie została usunięta na pobocze.

O godzinie 15.50 zastęp zadysponowano do Dzierzgonia na ulicę Traugutta, do palącego się drzewa rosnącego przy drodze gruntowej. Dotarcie do miejsca pożaru było utrudnione ze względu na to, że teren wokół niego stanowiły podmokłe łąki. Drzewo znajdowało się około 1 km od drogi asfaltowej, na której zatrzymał się samochód gaśniczy. Działania podjęte przez strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia poprzez prawidłowe ustawienie samochodu gaśniczego. Ratownicy za pomocą szpadli obsypali palący się pień ziemią oraz piachem i ugasili pożar.

O godzinie 20.33 zastęp skierowano do Dzierzgonia, gdzie na ulicy Tadeusza Zawadzkiego „Zośki” doszło do kolizji drogowej. Po dojeździe na miejsce zdarzenia okazało się, że samochód osobowy marki Volkswagen Bora w trakcie manewru uniknięcia zderzenia z innym pojazdem, który wymusił na nim pierwszeństwo, wpadł w poślizg i uderzył prawym bokiem w przydrożne barierki. W wyniku tego pojazd zablokował jeden pas ruchu. Samochodem kierowała kobieta w zaawansowanej ciąży. Pierwszy na miejsce przybył patrol policji, który zadysponował na miejsce ZRM. Nie było innych osób poszkodowanych. Droga wojewódzka nr 515 częściowo była zablokowana. Podjęte działania przez strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia poprzez prawidłowe ustawienie samochodu pożarniczego, odłączeniu akumulatora w pojeździe oraz udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanej kobiecie poprzez ocenę jej stanu. Kobieta była przytomna bez widocznych obrażeń, jednak uderzyła brzuchem o kierownicę. Ratownicy udzielili poszkodowanej wsparcie psychiczne i zabezpieczyli przed utratą ciepła. Po dojeździe na miejsce ZRM, przekazano poszkodowaną pod ich opiekę. Kobieta została przewieziona do szpitala. Strażacy pomogli policjantom w kierowaniu ruchem. Na miejsce zdarzenia przyjechał również technik policyjny. Po usunięciu pojazdu z jezdni, zakończono działania.

 

 

 

 

W sobotę, 11 lipca br. o godzinie 13.02 zastęp zadysponowano do wsi Żuławka Sztumska, gdzie w budynku gospodarczym znajdowało się gniazdo owadów.

O godzinie 19.33 zastęp skierowano do Dzierzgonia na ulicę Traugutta do palącego się drzewa w odległości około 1 km od zabudowań. Do miejsca zdarzenia strażacy dojechali nieutwardzoną drogą. Działania podjęte przez ratowników polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia poprzez odpowiednie ustawienie samochodu pożarniczego z włączoną sygnalizacją świetlną i podaniu jednego prądu wody W-52 na palące się drzewo.

W niedzielę, 12 lipca br. o godzinie 10.22 strażaków skierowano do miejscowości Gronajny, gdzie na poboczu drogi powiatowej nr 2900G między Gronajny a Malborkiem stał samochód osobowy marki Volkswagen Passat. Z relacji kierowcy pojazdu wynikało, że wpadł w dziurę i urwał miskę olejową. Na drodze widoczny był ślad po wycieku oleju silnikowego. Wszyscy podróżujący samochodem znajdowali się poza pojazdem i nie wymagali pomocy medycznej. Ratownicy podjęli działania poprzez zabezpieczenie miejsca zdarzenia, dzięki odpowiedniemu ustawieniu pojazdu z włączoną sygnalizacja świetlną. Dokonali sorpcji oleju przy pomocy sorbentu.

O godzinie 11.08 zastęp zadysponowano do skontrolowania polowej izby przyjęć przy szpitalu w Sztumie.

 

 

 

 

Informacje przekazał st. ogn. Adam Szczepański, Starszy Technik Wydział Operacyjno-Kontrolno-Rozpoznawczy

 

KP PSP Sztum
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.