Wydanie nr 213/2021, Niedziela 1.08.2021
imieniny: pokaż (9 imion)Alfons, Justyn, Nadzieja, Piotr, Brodzisław, Rudolf, Rudolfina, Konrad, Rudolfa
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Elbląg. Złodzieje udawali policjantów kryminalnych szukających narkotyków.

  • Wydanie nr 213/2021
  • 10 lipca 2020, 14:01
  • KMP w Elblągu
  • Na sygnale
Elbląg. Złodzieje udawali policjantów kryminalnych szukających narkotyków. fot. KMP Elbląg
Weszli do mieszkania i kazali domownikom położyć się na podłodze, byli zamaskowani i krzyczeli, że są z policji z wydziału narkotykowego. Otwierali szuflady i szafki mówiąc, że szukają amfetaminy. W konsekwencji zabrali 4 telefony komórkowe i dwa laptopy. Powiedzieli, że przedmioty te muszą zabezpieczyć i przyniosą za chwilę pokwitowanie.

 

To nie fabuła filmu akcji, tylko krótki opis zdarzenia, które miało miejsce kilka dni temu w nocy w jednym z mieszkań w okolicy ulicy Topolowej w Elblągu. Podczas tej „akcji” osoba przebywająca w mieszkaniu została uderzona przez sprawcę. Prawdziwi policjanci kryminalni, do których trafiła ta sprawa, szybko wytypowali, kto może stać za rozbojem. Trzy dni później zatrzymano dwóch braci – 44 i 48 – latka, którzy byli już wcześniej notowani i karani za przestępstwa. Kolejnego dnia kryminalni zatrzymali jeszcze 40 - latka podejrzewanego również o dokonanie rozboju. W mieszkaniu sprawców policjanci znaleźli przedmioty pochodzące z innych kradzieży. Wśród nich był jeden z laptopów zabranych podczas wspomnianego rozboju.

 

 

 

 

Prokurator nadzorujący sprawę, na wniosek policji wystąpił do sądu o tymczasowe aresztowanie dwóch braci. Sąd przychylił się do tego wniosku i w czwartek, 9 lipca br. na 3 miesiące aresztował wymienione osoby. Taki sam wniosek trafił w piątek, 10 lipca br. do sądu w sprawie zatrzymanego 40 - latka. Za dokonanie rozboju sprawcom może grozić kara do 12 lat pozbawienia wolności.

 

 

 

 

Informację i zdjęcia przekazał: kom. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy KMP w Elblągu

KMP w Elblągu
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.