Wydanie nr 37/2023, Poniedziałek 6.02.2023
imieniny: pokaż (6 imion)Dorota, Leon, Paweł, Leona, Amanda, Zdziewit
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Brązowa medalistka Mistrzostw Polski w Bilard trenuje w UKS Lisewo.

  • Wydanie nr 37/2023
  • 9 lipca 2020, 11:37
  • UKS Lisewo
  • SportPozostałe
  • 1 komentarz
Brązowa medalistka Mistrzostw Polski w Bilard trenuje w UKS Lisewo. fot. UKS Lisewo
Bilard to gra wymagająca cierpliwości i precyzji. To sport, w którym największą wagę odgrywa umiejętność opanowania nerwów, która w kluczowych momentach gry decyduje o sukcesie czy porażce. To również świetna forma rywalizacji, jednak wielu miłośników tego sportu przyzna, że w bilard gra się ze stołem, z samym sobą, a nie przeciwnikiem. W końcu to szlachetna dyscyplina, która rozwija uprawiających ją zawodników.

 

Łódzki Klub Sportowy Frame przez 5 dni gościł najlepszych juniorów podczas tegorocznych Mistrzostw Polski w Bilard. W dniach od 1 do 5 lipca br. zawody rozegrano w czterech kategoriach wiekowych – juniorzy starsi, juniorzy młodsi, juniorki starsze i juniorki młodsze oraz czterech odmianach. Łącznie rozdano 13 kompletów medali. Wśród medalistów znalazła się wychowanka klubu UKS Lisewo, Paulina Rutkowska, która drugiego dnia zawodów, rozgrywając życiowy turniej, sięgnęła po brązowy medal w odmianie 8 bil rywalizując z szesnastką najlepszych juniorek w Polsce.

 

 

 

Klub z Lisewa Malborskiego przystąpił do zawodów zgłaszając 4 zawodników (udział w mistrzostwach na podstawie rankingu Junior Tour oraz turniejów kwalifikacyjnych). Juniorka starsza - Martyna Lipa, juniorka młodsza - Paulina Rutkowska oraz dwóch juniorów młodszych - Damian Piotrzkowski i Fabian Szabłowski. Juniorski młodsze rywalizowały w dwie odmiany bilarda 8 i 9 bil, juniorki starsze w odmianę 9 i 10 bil, z kolei juniorzy młodsi i starsi rozegrali turniej w cztery odmiany, czyli 8, 9, 10 i 14/1 bil. Martyna Lipa po udanym występie w odmianie 9 bil i bardzo pechowym meczu decydującym o zdobyciu medalu, zajęła V miejsce. Mimo tego, to olbrzymi sukces zawodniczki UKS Lisewo. Udział Damiana Piotrzkowskiego oraz Fabiana Szabłowskiego był cennym doświadczeniem i próbą rywalizacji z najlepszymi juniorami w Polsce.

 

 

 

 

Na uwagę zasługuje również fakt świetnego występu wszystkich zawodników z Pomorza - Green Club Gdańsk, Arkadia Tczew i UKS Lisewo. W klasyfikacji generalnej województwo pomorskie zajęło IV miejsce, a klub UKS Lisewo XI miejsce. W klasyfikacji indywidualnej SSM Paulina Rutkowska zajęła 21 miejsce, Damian Piotrzkowski 37, Fabian Szabłowski 47.

Opiekunem i trenerem zespołu z Lisewa Malborskiego jest Łukasz Rygielski.

 

 

 

 

Informację i zdjęcia przekazał: UKS Lisewo

 

 

UKS Lisewo
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Pozostałe


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
Teściowa
Teściowa 09.07.2020, 17:20
Gratulacje ! ale…………..ja mam taki delikatny problem. Mój zięć zadeklarował, że woli z seksu zrezygnować niż na Dudę zagłosować. Jestem załamana. Grozi to rozpadem małżeństwa. Są młodzi. Oczywiście biorą kopulacyjne 1000 zł zwane 500+ i mieli zamiar budować swoją przyszłość inwestując w ten biznes. Obecnie żyli wyłącznie z kopulacyjnego ale co to za życie bo oboje nie pracują zawodowo. Ale zapewniam, że patologią nie są. Co mam zrobić aby zięć zmienił zdanie ? Może mi ktoś pomóc ?