Wydanie nr 168/2021, Czwartek 17.06.2021
imieniny: pokaż (15 imion)Izaura, Drogomysł, Radomił, Hipacy, Franciszek, Adrianna, Gundolf, Marcjan, Rajner, Adolf, Waleriana, Awit, Awita, Piotr, Montan
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Erasmus+. ZSP3 liderem edukacji zawodowej w regionie.

  • Wydanie nr 168/2021
  • 7 lipca 2020, 13:46
  • ZSP 3 Malbork
  • Wiadomości
Erasmus+. ZSP3 liderem edukacji zawodowej w regionie. fot. ZSP3 Malbork
Pod koniec czerwca br. Agencja Narodowa Programu Erasmus ogłosiła wyniki konkursu wniosków złożonych w ramach akcji 1. – Mobilność uczniów i kadry w ramach sektora Kształcenie i Szkolenia Zawodowe w programie Erasmus+ w roku 2020. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 3 w Malborku po raz kolejny wygrał konkurs i pozyskał 114 512 euro na realizację projektu pn. „Doświadczenia budują sukces zawodowy - Experiences build professional success”. Zdobyte środki pozwolą szkole wspólnie z partnerami Casa da Educacao z Lizbony w Portugalii oraz Sistema Turismo z Rimini we Włoszech przygotować 4 - tygodniowe staże zawodowe dla 40 uczniów kształcących się w zawodach: technik hotelarstwa, technik żywienia i usług gastronomicznych, technik informatyk oraz technik logistyk, jakie zrealizowane zostaną w Lizbonie i Rimini. W ramach projektu także 5 nauczycieli kształcących w branży logistycznej wyjedzie na tygodniowe szkolenie zawodowe do Lizbony.

 

Lider edukacji zawodowej.

Pozycja lidera edukacji zawodowej w regionie zobowiązuje, dlatego ZSP3 stale dąży do zapewnienia swoim uczniom kształcenia zgodnego z europejskimi standardami i nadania tym działaniom trwałego wymiaru. Aby współczesna szkoła nie była wylęgarnią osób, które nie mają pomysłu na swoją przyszłość, musi słuchać rynku pracodawców, obserwować stale zmieniające się technologie i kształcić z myślą o przyszłości. Mając na uwadze potrzeby uczniów, szkoła stara się stworzyć warunki nauki, które prócz wiedzy teoretycznej, wzbogacone zostaną wiedzą praktyczną zdobywaną podczas praktyk i staży zawodowych, także podczas zagranicznych praktyk i szkoleń, dzięki którym proces kształcenia staje się nie tylko atrakcyjniejszy, ale i bliższy realnym potrzebom współczesnego rynku pracy w Polsce i w Europie.

 

 

 

 

Projekt kierowany nie tylko do uczniów.

Projekt adresowany do uczniów placówki ma na celu praktyczne zastosowanie i doskonalenie umiejętności zawodowych uczestników przy jednoczesnym wykorzystaniu i rozwijaniu kompetencji społecznych, interpersonalnych oraz językowych. Ważnymi aspektami projektu jest dla uczestników także poznanie swoich możliwości, wzrost świadomości wybranego zawodu i realne spojrzenie na szanse znalezienia zatrudnienia na rynku pracy w kraju lub Europie. Mając na uwadze doskonalenie warsztatu pracy placówki zaplanowano także tygodniowe staże dla 5 nauczycieli zawodu, kształcących w branży logistycznej, które odbędą w przedsiębiorstwach zajmujących się logistyką i dystrybucją w Lizbonie. Odpowiada to potrzebom edukacji zawodowej placówki. Szkoła dostrzega, że prócz sektora związanego z usługami turystycznymi, gastronomicznymi oraz hotelarskimi, które od lat definiowane są przez turystyczny profil Malborka, wzrasta także zainteresowanie usługami logistycznymi oferującymi duże spektrum zatrudnienia, co zwiększa zainteresowanie edukacją w zawodzie technik logistyk. Staże pozwolą nauczycielom nie tylko na zdobycie doświadczenia, ale także umożliwią poznanie praktycznych potrzeb w nauczaniu zawodu logistyka w przedsiębiorstwie, a tym samym pozwolą nam lepiej przystosować proces kształcenia zawodowego jaki oferowany jest uczniom, do potrzeb pracodawców.

 

 

 

 

Łącznie pozyskano ponad 4 mln zł.

Warto zauważyć, że w związku z przesunięciem realizacji projektu wygranego w roku 2019 na kwotę 87 tys. euro na rok kolejny, to w roku 2021 szkoła będzie mogła wydatkować 201 512 euro ( tj. około 850 tys. zł). ZSP3 jest zawsze otwarta na innowacje i ciekawe rozwiązania, nie boi się zmian, bo zdaje sobie sprawę, że są one nieodłącznym elementem kształcenia jakie oferuje uczniom. To nie jest pierwszy projekt w obszarze edukacji zawodowej, jakim szkoła może się pochwalić, bo na realizowane od 9 lat projekty pozyskano już około 4,2 mln zł. Przygotowanie i koordynacja każdego projektu to ogromna praca zespołu w 100 % zaangażowanego w to, co robi, a jakość i satysfakcja uczestników są najlepszym świadectwem, że robi to dobrze. Najlepiej potwierdza to jednak prestiżowy certyfikat – Europejska Karta Jakości Mobilności, który jest wyróżnieniem przyznanym przez Narodową Agencję Programu Erasmus+ zaledwie kilku szkołom w Polsce. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 także znalazł się w tym prestiżowym gronie.

 

 

 


 

Informacja prasowa ZSP3 Malbork


 

ZSP 3 Malbork
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.