Wydanie nr 271/2021, Wtorek 28.09.2021
imieniny: pokaż (12 imiona)Więcesław, Wawrzyniec, Salomon, Wacława, Marek, Sylwin, Wacław, Laurencjusz, Jan, Alodiusz, Sylwina, Tymon
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Weź udział w krajobrazowym konkursie fotograficznym "Pomorskie w kadrze".

  • Wydanie nr 271/2021
  • 30 czerwca 2020, 11:55
  • Starostwo Powiatowe Malbork
  • Wiadomości
Weź udział w krajobrazowym konkursie fotograficznym fot. Starostwo Powiatowe Malbork
Od początku lipca do 20 września 2020 r. można zgłaszać swoje zdjęcia prezentujące pomorskie krajobrazy. Konkurs organizowany jest w ramach działań związanych z audytem krajobrazowym, a jednym z głównych celów konkursu jest promocja walorów przyrodniczych, historycznych, kulturowych, krajobrazowych i turystycznych województwa pomorskiego. Patronat honorowy nad konkursem objął Marszałek Województwa, Mieczysław Struk.
 
Udział w konkursie może wziąć każdy, kto jest wrażliwy na piękno pomorskich krajobrazów i uchwycił je na wykonanej przez siebie fotografii. Konkurs skierowany jest zarówno do osób profesjonalnie zajmujących się fotografią, jak i amatorów. Fotografie mogą być zgłaszane do konkursu w czterech kategoriach.
KRAJOBRAZ – PRZYRODA: zdjęcia obiektów i krajobrazów przyrodniczych.
KRAJOBRAZ – ARCHITEKTURA I URBANISTYKA: zdjęcia obiektów i układów architektonicznych. 
KRAJOBRAZ – KULTURA i TRADYCJA REGIONU: zdjęcia dokumentujące działalność kulturalną i jej materialne przejawy, a także elementy charakterystyczne dla tradycyjnych, regionalnych form działalności człowieka.
KRAJOBRAZ „Z LOTU PTAKA”: zdjęcia wykonane z przestrzeni powietrznej, w tym za pomocą drona. 
 
 
 
 
Zgłoszenia należy przesyłać w terminie od 1 lipca do 20 września 2020 r. Szczegółowe informacje dotyczące konkursu oraz formularz zgłoszeniowy (aktywny od 1 lipca br.)  dostępne są na stronie internetowej Pomorskiego Biura Planowania Regionalnego: www.pbpr.pomorskie.eu 
Laureatów poznamy 20 października 2020 r. w Międzynarodowym Dniu Krajobrazu. Uroczyste wręczenie nagród i wyróżnień będzie towarzyszyło konferencji i wystawie krajobrazowej. Przewidziano nagrodę główną dla najlepszej fotografii, a także nagrody dla najlepszych zdjęć w pozostałych trzech kategoriach. Laureaci otrzymają bony do zrealizowania w sklepach oferujących urządzenia i akcesoria fotograficzne o łącznej wartości 4 500 zł. Dodatkowo przyznane zostaną również wyróżnienia w postaci upominków.
 
 
 
 
Organizatorem konkursu jest Pomorskie Biuro Planowania Regionalnego. Biuro jest jednostką planistyczną Samorządu Województwa Pomorskiego. W chwili obecnej prowadzi m.in. prace nad audytem krajobrazowym. Audyt identyfikuje krajobrazy występujące na całym obszarze województwa, określa ich cechy charakterystyczne oraz dokonuje oceny ich wartości, w tym wyznacza najbardziej wartościowe krajobrazy – tzw. krajobrazy priorytetowe.  
 
 
 
 
 
 
Informacja prasowa Starostwa Powiatowego Malbork
Starostwo Powiatowe Malbork
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.