Wydanie nr 191/2020, Czwartek 9.07.2020
imieniny: pokaż (22 imiona)Lukrecja, Zenona, Sylwia, Anatola, Adolfina, Anatolia, Weronika, Ludwika, Patrycjusz, Róża, Zenon, Florianna, Floriana, Hieronim, Mikołaj, Lucja, Teodoryk, Antoni, Kornel, Korneli, Korneliusz, Barbara
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Za kradzież rowerów grozi mu kara do 5 lat więzienia.

  • Wydanie nr 191/2020
  • 27 czerwca 2020, 09:08
  • KPP Tczew
  • Na sygnale
Za kradzież rowerów grozi mu kara do 5 lat więzienia. fot. KPP Tczew
Kryminalni zatrzymali 35 – letniego mężczyznę, którego podejrzewali o przestępstwo kradzieży roweru. Zatrzymany trafił do policyjnego aresztu. Dodatkowo funkcjonariusze ustalili, że zatrzymany mieszkaniec powiatu tczewskiego miał związek z 4 innymi kradzieżami jednośladów. Policjanci na tę chwilę odzyskali 2 rowery, które wróciły już do właścicieli. Śledczy przedstawili zatrzymanemu 35-latkowi 5 zarzutów dotyczących kradzieży, do których się przyznał. Za te przestępstwa grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

 

Tczewscy kryminalni zajmując się sprawą kradzieży roweru, do której doszło we wtorek, 23 czerwca br. z terenu jednej z posesji na terenie gminy Tczew, jeszcze tego samego dnia ustalili i zatrzymali mężczyznę, którego podejrzewali o to przestępstwo. Według policyjnych ustaleń sprawca wykorzystał nieuwagę właścicielki i ukradł pozostawiony rower o wartości 900 złotych. Funkcjonariusze doprowadzili zatrzymanego 35-latka do policyjnego aresztu. Mundurowi ustalili również, że zatrzymany mężczyzna miał związek z 4 innymi kradzieżami jednośladów. Do tych zdarzeń dochodziło od końca maja br. do 23 czerwca br. Śledczy zajmujący się tymi sprawami ustalili, że w wyniku przestępczej działalności sprawcy powstały straty na kwotę prawie 7 tys. złotych. Policjanci odzyskali dwa rowery, które oddali właścicielom. W środę, 24 czerwca br. śledczy przedstawili zatrzymanemu 35-letniemu mężczyźnie zarzuty dotyczące 5 kradzieży, do których przyznał się i poddał dobrowolnie karze. Za te przestępstwa grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Teraz losem mężczyzny zajmie się sąd.

 

 

 

Policjanci przypominają wszystkim właścicielom i użytkownikom rowerów, aby zadbali o bezpieczeństwo swoich jednośladów. Zachęcają do stosowania blokad posiadających certyfikaty, które dają większą gwarancję uniknięcia kradzieży. Zanotujmy numery fabryczne swojego roweru oraz sfotografujmy go. W przypadku utraty jednośladu mundurowi zarejestrują go w ogólnopolskiej policyjnej bazie danych. Wówczas łatwiej będzie można go odnaleźć, a w przypadku odnalezienia szybko zwrócić właścicielowi.

 

 

 

 

Informację i zdjęcie przekazał: rzecznik prasowy KPP Tczew

 

KPP Tczew
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.