Wydanie nr 267/2021, Piątek 24.09.2021
imieniny: pokaż (6 imion)Teodor, Gerard, Maria, Uniegost, Tomir, Gerarda
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Znamy laureatów konkursu „Aktywne Sołectwo Pomorskie” z naszego powiatu.

  • Wydanie nr 267/2021
  • 22 czerwca 2020, 17:45
  • Fb: Gmina Dzierzgoń, Miasto i Gmina Sztum
  • Wiadomości
Znamy laureatów konkursu „Aktywne Sołectwo Pomorskie” z naszego powiatu. fot. Fb: Gmina Dzierzgoń, Miasto i Gmina Sztum
To już trzecia edycja konkursu pn. „Aktywne Sołectwo Pomorskie” organizowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego, w którym gminy wiejskie i miejsko – wiejskie mogą otrzymać nawet 10 tys. zł dofinansowania na przedsięwzięcia służące potrzebom mieszkańców wsi. Wspomnianą kwotę można przeznaczyć np. na remont świetlicy, budowę siłowni pod chmurką czy miejsca integracji mieszkańców, dzięki czemu pomorskie wsie pięknieją z roku na rok.

 

Po raz trzeci pomorskie gminy wiejskie i miejsko – wiejskie mogły wziąć udział w konkursie „Aktywne Sołectwo Pomorskie” i otrzymać 10 tys. zł na rozwój lokalnej społeczności poprzez stworzenie wspólnej przestrzeni, która będzie integrowała mieszkańców. Dzięki takim inicjatywom pomorskie wsie stają się bardziej przyjazne dla swoich mieszkańców. Zgodnie z regulaminem konkursu, realizacja projektów musi zakończyć się najpóźniej 13 listopada br.

 

 

 

 

Wśród laureatów konkursu „Aktywne Sołectwo Pomorskie” z powiatu sztumskiego znalazły się sołectwa Tywąz i Postolin. W czwartek, 18 czerwca br. podpisana została umowa na dofinansowanie projektu pn. „Inwestujemy w aktywność mieszkańców - modernizacja infrastruktury sportowo - rekreacyjnej w sołectwie Postolin” pomiędzy burmistrzem Sztumu, Leszkiem Taborem a Wicemarszałkiem Województwa Pomorskiego, Józefem Sarnowskim. Dofinansowany projekt dotyczy budowy studni głębinowej na boisku sportowym Ludowego Klubu Sportowego Błyskawica Postolin. Inwestycja umożliwi bezpłatne pozyskanie wody potrzebnej do utrzymania murawy. Oszczędności powstałe z tego tytułu wykorzystane zostaną przez klub na poszerzenie oferty sportowo – rekreacyjnej kierowanej do mieszkańców sołectwa.
 

 

 

 

Umowa na dofinansowanie projektu sołectwa Tywąz podpisana została pomiędzy burmistrz Dzierzgonia, Joanną Szewczun a Wicemarszałkiem Województwa Pomorskiego, Józefem Sarnowskim. Dzięki dofinansowaniu powstanie wielofunkcyjny plac rekreacyjny, m.in. boisko, plac do malowania kredą i plac do ćwiczeń wraz z nasadzeniami i domkami dla owadów. W spotkaniu uczestniczyła Grażyna Gibas, sołtys Postolina.

 

 

 

Informacja i zdjęcia: Fb: Gmina Dzierzgoń, Miasto i Gmina Sztum

Fb: Gmina Dzierzgoń, Miasto i Gmina Sztum
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.