Wydanie nr 270/2021, Poniedziałek 27.09.2021
imieniny: pokaż (12 imiona)Przedbor, Urban, Gaja, Amadeusz, Gajusz, Mirela, Adolf, Adolfa, Zybart, Zybert, Zybracht, Zygbert
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Policjanci z Nowego Stawu i Tczewa uratowali tonącego w Wiśle mężczyznę.

  • Wydanie nr 270/2021
  • 17 czerwca 2020, 15:21
  • KPP Malbork
  • Na sygnale
  • 2 komentarze
Policjanci z Nowego Stawu i Tczewa uratowali tonącego w Wiśle mężczyznę. fot. KPP Malbork
Dzięki ścisłej współpracy i zaangażowaniu policjantów z tczewskiej komendy i nowostawskiego komisariatu oraz strażaków z PSP w Tczewie, sukcesem zakończyła się akcja ratowania mężczyzny, który chciał targnąć się na własne życie skacząc w nurt Wisły. Podjęte przez funkcjonariuszy działania pozwoliły w ostatniej chwili uratować mu życie. 45-latek trafił do szpitala.

 

W niedzielę, 14 czerwca br. około godziny 2 w nocy dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Tczewie otrzymał zgłoszenie, z treści którego wnikało, że 45-letni mężczyzna z pomostu na nadwiślańskim bulwarze skoczył do rzeki, chcąc popełnić samobójstwo. Natychmiast na miejsce zostali skierowani policjanci, którzy po dojeździe we wskazane miejsce rozpoczęli poszukiwania. Pomimo pory nocnej i ograniczonej widoczności, funkcjonariusze w lustrze wody dojrzeli 20 metrów od brzegu zarys sylwetki mężczyzny. 45-latek cały czas oddalał się od brzegu wraz z prądem rzeki i nie odpowiadał na wołanie mundurowych. Na miejsce dotarli także strażacy z PSP w Tczewie, którzy łodzią penetrowali rzekę, a dyżurny z Tczewa zwrócił się o pomoc do malborskich policjantów.

 

 

 

Wtedy do akcji poszukiwawczej dołączyli policjanci z nowostawskiego komisariatu, którzy szybko pojawili się po drugiej stronie Wisły. Pomimo upływającego czasu, funkcjonariusze nie ustawali w swoich działaniach. Parę minut po godzinie 04.00 mundurowi z Nowego Stawu, sprawdzając linię brzegową na wysokości miejscowości Boręty, zauważyli dryfującego na wodzie mężczyznę, który resztkami sił trzymał się gałęzi. Policjanci powiadomili swoich tczewskich kolegów i cały czas utrzymywali kontakt z mężczyzną wołając do niego i świecąc w jego kierunku latarkami. Niezwłocznie w to miejsce łodzią przypłynęli strażacy, którzy wyciągnęli 45-latka z wody i przetransportowali go na brzeg. Wychłodzonym mężczyzną zajęła się załoga karetki pogotowia, która zabrała go do szpitala. Współpraca i zaangażowanie wszystkich funkcjonariuszy doprowadziły do uratowania ludzkiego życia.

reklama

 

 

 

 

 

Informację i zdjęcie przekazała: asp. Sylwia Kowalewska, oficer prasowy KPP Malbork

 

KPP Malbork
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
Kierowca
Kierowca 17.06.2020, 19:46
Chciał odejść do Pana. Tak sobie wymyślił.
MANIEK
MANIEK 17.06.2020, 17:24
...............................SKANDAL..................nie uszanowali woli człowieka.