Wydanie nr 264/2021, Wtorek 21.09.2021
imieniny: pokaż (9 imion)Bernardyna, Hipolit, Jonasz, Marek, Laurenty, Mateusz, Ifigenia, Bożeciech, Melecjusz
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Mężczyzna utonął w Bałtyku – raport nowodworskich służb mundurowych.

Mężczyzna utonął w Bałtyku – raport nowodworskich służb mundurowych. fot. Fb OSP Jantar
Za nami długi i bardzo ciepły czerwcowy weekend. Nowodworscy funkcjonariusze mieli pełne ręce roboty. Fala dużego ocieplenia wpływa pozytywnie na długie przebywanie nad wodą. Jednak pamiętajmy o tym, że nasze bezpieczeństwo i życie jest najważniejsze. Jedno utonięcie i siedem podtopień to tragiczne żniwo, jakie zebrały wody Bałtyku w miniony długi weekend.

 

Za nami piękny czerwcowy weekend. Jest to namiastka zbliżającego się dużymi krokami sezonu letniego. Jest to okres dla nas wszystkich nietypowy z uwagi na nadal panujący COVID-19. Naszym wspólnym celem jest zatrzymanie rozprzestrzeniania się koronawirusa. Pamiętajmy, że nadal obowiązują obostrzenia w przemieszczaniu się (obowiązek utrzymania co najmniej 2-metrowej odległości między pieszymi), a także dotyczące obowiązku zasłaniania ust i nosa w miejscach publicznych (wszyscy mają obowiązek zasłaniania ust i nosa, w szczególności w sklepach). W miniony weekend nowodworscy policjanci interweniowali prawie 150 razy. Głównie interwencje dotyczyły nieprawidłowego parkowania czy zakłócania spoczynku nocnego. Ale nie tylko. Piękna pogoda sprzyja wyjazdom nad morze. Wypoczywając nad wodą nie zapominajmy, że wolne na plaży nie oznacza wolnego dla naszego rozsądku. Z informacji Dyżurnego Stanowiska Kierowania KP PSP w Nowym Dworze Gdańskim wynika, że w ubiegłym tygodniu nowodworscy strażacy wyjeżdżali na interwencje 21 razy. Dotyczyły one m. in. usunięcia złamanych konarów drzew. Strażacy podejmowali działania związane z pomocą ZRM w udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy oraz pomocą funkcjonariuszom policji. Ratownicy dwa razy przeprowadzili interwencję związaną z rojem pszczół oraz dwa razy usuwali plamę oleju z jezdni. Cztery interwencje okazały się fałszywym alarmem.

 

 

 

Wywrócone kajaki i akcja ratunkowa.

W czwartek, 11 czerwca br. o godzinie 16.03 w miejscowości Jantar doszło do wywrócenia się trzech kajaków na Zatoce Gdańskiej. W wyniku zdarzenia dwóch kajakarzy znalazło się w wodzie, trzeci dotarł do brzegu o własnych siłach. Okazało się, że płynęli Wisłą od Grudziądza, wpłynęli na otwarte wody Zatoki Gdańskiej i nie spodziewali się nagłej zmiany pogody (czytaj https://www.tvregionalna24.pl/aktualnosci/30737,kajakarze-w-wodzie-akcja-ratunkowa-na-wodach-zatok).

Śmierć w Bałtyku.

W piątek, 12 czerwca br. funkcjonariusze interweniowali 7 razy przy podtopieniach. Dwie osoby podtapiały się w Jantarze, a pięć w Junoszynie. Na całe szczęście nikomu nic się nie stało. Jednak o godzinie 12.13 w miejscowości Sztutowo otrzymano zgłoszenie o topiącym się mężczyźnie przy zejściu nr 63 na plażę Morza Bałtyckiego. Do akcji ratowniczej zadysponowano funkcjonariuszy policji, ratowników Brzegowej Stacji Ratownictwa, Straż Pożarną oraz WOPR. Akcję ratunkową utrudniała dodatkowo gęsta mgła. Po wyciągnięciu mężczyzny z wody na brzeg, przystąpiono do resuscytacji krążeniowo-oddechowej, którą prowadzono 50 minut, aż do przybycia ZRM. Niestety, pomimo szybkiego udzielenia pomocy medycznej, mężczyzny nie udało się uratować. W działaniach brały udział 2 zastępy JRG w sile 6 ratowników, 2 zastępy OSP w sile 10 ratowników oraz SGRWN Gdańsk w sile 4 ratowników.

 

 

 

 

Wypadek na S7.

W piątek, 12 czerwca br. o godzinie 13.28 w miejscowości Kmiecin na drodze S7 doszło do wypadku drogowego z udziałem samochodu ciężarowego oraz samochodu dostawczego. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatorów w pojazdach, zabezpieczeniu wycieku paliwa pianą ciężką oraz usunięciu plam oleju przy użyciu sorbentu. W działaniach brał udział jeden zastęp JRG w sile 1 ratownika i 2 zastępy OSP w sile 10 ratowników.

Pożar budynku mieszkalnego.

W piątek, 12 czerwca br. o godzinie 15.10 w miejscowości Stegna doszło do pożaru budynku mieszkalnego. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu dwóch prądów wody w natarciu na wejście do obiektu oraz palący się balkon. Po oddymieniu i przewietrzeniu budynku przystąpiono do rozbiórki nadpalonych elementów, następnie przy użyciu kamery termowizyjnej sprawdzono cały obiekt - nie stwierdzono zarzewi ognia. W działaniach brały udział 4 zastępy JRG w sile 7 ratowników i 5 zastępów OSP w sile 24 ratowników.

 

 

 


 

Problem z wyjściem z wód Morza Bałtyckiego.

W piątek, 12 czerwca br. o godzinie 16.19 w miejscowości Junoszyno otrzymano zgłoszenie o osobach, które nie mogą wyjść z wody Morza Bałtyckiego. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy (tlenoterapia bierna i wsparcie psychiczne) osobom znajdującym się na plaży Morza Bałtyckiego, po wcześniejszym wyciągnięciu z wody przez osoby postronne. W działaniach brały udział 2 zastępy OSP w sile 8 ratowników.

Zderzenie osobówki z motorem.

W piątek, 12 czerwca br. o godzinie 16.42 w miejscowości Nowy Dwór Gdański, na ulicy Starościńskiej doszło do zderzenia samochodu osobowego z motorem. W wyniku zdarzenia poszkodowany został kierujący motorem. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatorów, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy (wsparcie psychiczne). Kierujący motorem po przebadaniu przez ZRM nie wymagał hospitalizacji. W działaniach brały udział 2 zastępy OSP w sile 12 ratowników.


 


 

Informacje przekazali: mł. asp. Joanna Słowik, oficer prasowy KPP Nowy Dwór Gdański oraz Dyżurny Stanowiska Kierowania KP PSP Nowy Dwór Gdański

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.