Wydanie nr 262/2021, Niedziela 19.09.2021
imieniny: pokaż (12 imiona)Więcemir, Teodor, Wilhelmina, Marta, Alfons, Trofim, Konstancja, Festus, January, Zuzanna, Arnolf, Arnulf
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

10 kierowców straciło prawo jazdy podczas weekendu.

  • Wydanie nr 262/2021
  • 26 maja 2020, 10:14
  • KMP Elbląg/KPP Tczew
  • Na sygnale
10 kierowców straciło prawo jazdy podczas weekendu. fot. KPP Tczew
Walka z piratami drogowymi jest niezmiernie ważna, ponieważ właśnie nadmierna prędkość jest główną przyczyną wypadków drogowych. Policyjna grupa „Speed” eliminuje tych uczestników ruchu drogowego, którzy rażąco naruszają przepisy. W minionym tygodniu aż 12 kierujących pożegnało się ze swoim prawem jazdy na najbliższe 3 miesiące. Powodem policyjnej kontroli było przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym. Za popełnione wykroczenia kierowcy stracili prawa jazdy oraz zostali ukarani mandatami i punktami karnymi.

 

We wtorek, 19 maja br. tczewscy policjanci ruchu drogowego wchodzący w skład grupy "Speed" zatrzymali do kontroli dwa samochody. Do pierwszego zatrzymania doszło w miejscowości Szprudowo. Mundurowi wylegitymowali kierowcę peugeota, którym okazał się 51-letni mieszkaniec powiatu tczewskiego. Mężczyzna nie zastosował się do ograniczenia prędkości i przekroczył ją o 59 km/h. Stróże prawa ukarali mężczyznę mandatem karnym w wysokości 400 złotych. Podczas drugiej policyjnej kontroli 37-letni mieszkaniec powiatu tczewskiego, jadąc samochodem marki toyota, również nie stosując się do ograniczeń prędkości, przekroczył dozwoloną prędkość o ponad 64 km/h.

 

 

 

 

 

Niechlubne rekordy polskich kierowców.

Policjanci z ruchu drogowego komendy w Elblągu w weekend zatrzymali prawa jazdy 10 kierowcom. Wszyscy zostali ukarani 500 złotowym mandatem karnym, 10 punktami oraz zatrzymaniem prawa jazdy na 3 miesiące. W miejscowości Żurawiec 32-letni mężczyzna, kierujący osobowym volvo, jechał z prędkością 116 km/h. Inny, 40-letni kierujący w miejscowości Swędkowo, poruszał się swoim volkswagenem mając na liczniku 118 km/h. Kolejny, tym razem 64-letni, w miejscowości Raczki rozpędził swoje volvo do 119 km/h. To tylko trzy wybrane przypadki. Podczas weekendu skontrolowano ponad 200 kierujących.

 

 

 

 

 

Policja apeluje o zachowanie rozsądku.

Prędkość jest jedną z najczęstszych przyczyn wypadków, do jakich dochodzi na naszych drogach. Nawet najbardziej bezpieczny samochód nie daje gwarancji na przeżycie kierowcy i pasażerom przy dużych prędkościach. Nadmierna prędkość jest groźna nie tylko dla kierujących i pasażerów, ale również dla pieszych. W przypadku potrąceń pieszych, nawet nieznaczne przekroczenie dopuszczalnej prędkości zmniejsza szanse przeżycia człowieka. Pamiętajmy, wraz ze wzrostem prędkości zmniejsza się czas potrzebny na obserwację drogi (włącznie z jej poboczami i chodnikami) i tym samym na reakcję obronną.

 

Kolejny pirat drogowy wyeliminowany przez policyjną „Grupę speed”

Policjanci z elbląskiej „Grupy speed” zatrzymali 36-latka, który kierował osobowym fordem. Mężczyzna jechał 166 km/h w miejscu, gdzie jest ograniczenie jedynie do 90 km/h. Teraz mężczyzna odpowie nie tylko za przekroczenie prędkości.

Kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności może grozić 36-latkowi, którego dziś przed południem zatrzymali policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego. Zdarzenie miało miejsce w okolicy Olkowa na drodze prowadzącej do Godkowa. Tam patrol „Grupy speed” nagrał forda mondeo jadącego z nadmierna prędkością. Gdy policjanci zatrzymali kierującego nim 36-latka do kontroli, okazało się, że samochód nie ma ważnych badań technicznych. To jednak nie wszystko. Sam kierujący nie powinien w ogóle siedzieć za kierownicą. Mężczyzna ma bowiem od grudnia 2019 roku orzeczony dożywotni zakaz kierowania wszelkimi pojazdami. „Dorobił” się go jazdą pod wpływem alkoholu oraz bez prawa jazdy. Dziś jechał o ponad 70 km/h za szybko, ponieważ jak tłumaczył policjantom „spieszył się do pracy”. Funkcjonariusze sporządzili dokumentację dla sądu który ukarze 36-latka za popełnione wykroczenie i przestępstwo jakim jest niestosowanie się do orzeczenia sądu.

 

 

 

 

Informację i zdjęcia przekazali: kom. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy KMP w Elblągu i KPP Tczew

 

KMP Elbląg/KPP Tczew
Przejdź do komentarzy

 

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.