Wydanie nr 273/2020, Wtorek 29.09.2020
imieniny: pokaż (17 imion)Cyriak, Dadzbog, Dadzboga, Lutwin, Dariusz, Franciszek, Fraternus, Gabriel, Gajana, Grimbald, Michalina, Michał, Mikołaj, Rafał, Rypsyma, Teodota, Ludwin
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Kiedy w końcu ruszy rozbudowa przystani żeglarskiej w Malborku?

Pod koniec 2018 roku miasto Malbork otrzymało dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020 na rozbudowę przystani żeglarskiej, dzięki czemu zwiększy się liczba miejsc postojowych o kolejne 24. Wartość projektu to ponad 940 tys. złotych, z czego 85 % pochodzi z RPOWP Póki co nie widać, by cokolwiek działo się w miejscu, w którym mają zostać zbudowane nowe pomosty pływające. Prócz wystających z wód Nogatu filarów pod pomosty, trudno zauważyć jakiekolwiek ślady rozbudowy przystani.

 

Z informacji, jakie można przeczytać na urzędowych stronach Malborka wynika, że zgodnie z założonym celem, projekt zakłada polepszenie spójności powstałego w efekcie realizacji poprzedniego przedsięwzięcia produktu turystycznego oraz zwiększenie dostępności szlaku od strony wód śródlądowych. Zbudowanych ma być 5 pomostów pływających na 24 miejsca postojowe. Pomosty wyposażone będą w 3 bramki wejściowe stalowe i pompę nieczystości. Dodatkowo zamontowanych zostanie 13 Y-bomów z chodnią z deski kompozytowej, 4 piedestały wodno - elektryczne, 40 knag cumowniczych, 2 drabinki wyłazowe, a także światło nawigacyjne na zwieńczeniu pomostu oraz monitoring.

 

 

 

 

 

 

 

Ruszy w końcu ta rozbudowa?

Kompetencja urzędników malborskiego magistratu pozostawia wiele do życzenia. Od 24 kwietnia br. nasza Redakcja próbuje uzyskać informacje dotyczące rozbudowy przystani żeglarskiej w Malborku. Niestety – telefony milczą, na maile nikt nie odpowiada. Zdajemy sobie sprawę z sytuacji związanej z pandemią koronawirusa w Polsce, ale bez przesady. Minęły 3 tygodnie i nadal nic.

Oprócz suchych informacji podanych na urzędowych stronach, nie wiadomo kiedy w końcu rozbudowa na dobre ruszy i kiedy zakończy. Zgodnie z tymi informacjami realizacja projektu trwać będzie od 1 kwietnia 2019 r. do 30 listopada 2020 r. Czy w tym sezonie wodniacy będą mieli możliwość skorzystania z nowych miejsc postojowych na przystani? Trudno przewidzieć. Jeżeli będziemy wiedzieć coś więcej, na pewno podzielimy się z tym na łamach naszej telewizji.
 

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje info @ tvregionalna24.pl
Przejdź do komentarzy

 

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
pytajnik
pytajnik 17.05.2020, 09:04
Charzewski przegrał sprawę sądową za malborski rynek, czy to prawda?
telewidz
telewidz 15.05.2020, 18:37
jaki burmistrz i gruba załoga takie działania
pol
pol 15.05.2020, 17:44
zanim ruszy rozbudowa to może przedtem naprawią dachy przystani kajakowej którą 3 miesiące temu wybudowali?
Harnaś
Harnaś 15.05.2020, 16:15
A co tak zabiegasz o wodniaków, jak oni i tak jeżdżą na rowerach, ale nie wodnych