Wydanie nr 268/2021, Sobota 25.09.2021
imieniny: pokaż (15 imion)Aureli, Aurelia, Aurelian, Herkulan, Wincenty, Rufus, Franciszek, Włodzisław, Eufrozyna, Władysław, Kleofas, Ermenfryda, Irmfryda, Ermenfryd, Irmfryd
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Przed kolejnym majowym weekendem policja apeluje o odpowiedzialność i rozsądek.

  • Wydanie nr 268/2021
  • 15 maja 2020, 10:46
  • KPP Nowy Dwór Gdański
  • Na sygnale
Przed kolejnym majowym weekendem policja apeluje o odpowiedzialność i rozsądek. fot. KPP Nowy Dwór Gdański
Przed nami kolejny majowy weekend. W trosce o nasze wspólne bezpieczeństwo przez weekend będzie więcej patroli policyjnych. Mundurowi będą wspierani przez żołnierzy Żandarmerii Wojskowej oraz przez żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej. Patrole będą w szczególności kontrolować miejsca, gdzie pojawia się największa liczba osób. Pamiętajmy, że naszym wspólnym celem jest zatrzymanie rozprzestrzeniania się koronawirusa. Żeby nam się to udało, musimy stosować się do ściśle konkretnych zaleceń.

 

Przed nami kolejny majowy weekend. Z uwagi na nadal obowiązujące obostrzenia, na terenie powiatu nowodworskiego, w tym Mierzei Wiślanej, pojawi się więcej patroli policyjnych. Nowodworscy funkcjonariusze wspierani będą przez żołnierzy Żandarmerii Wojskowej oraz żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej. Policjanci razem z żołnierzami będą przede wszystkim patrolować miejsca gromadzenia się osób. Podczas patrolu mundurowi, wykorzystując urządzenia nagłaśniające, będą nawoływać do przestrzegania obowiązujących obostrzeń, w szczególności zasłaniania ust i nosa oraz utrzymania co najmniej 2-metrowej odległości między pieszymi. Jak pokazał nam ubiegły weekend, pogoda sprzyja zwiększeniu się natężenia w ruchu drogowym. Policjanci będą obecni na głównych drogach dojazdowych na Mierzeję Wiślaną oraz tereny przyległe, gdzie będą reagować na niewłaściwe zachowania kierujących, które są przyczynami wypadków drogowych. Głównie będą reagować na kierujących, którzy znacznie przekraczają dozwoloną prędkość, jak również będą sprawdzać, czy wszyscy podróżujący korzystają z pasów bezpieczeństwa, jak również, czy dzieci są bezpiecznie przewożone w fotelikach samochodowych bądź w stosownych urządzeniach.

 

 

 

 

 

 

 

Ograniczenia w przestrzeni publicznej nadal ważne.

Pamiętajmy, że w obecnym czasie naszym wspólnym celem jest zatrzymanie rozprzestrzeniania się koronawirusa. Żeby nam się to udało, musimy ściśle stosować się do obowiązujących zaleceń. Nadal obowiązują ograniczenia w przemieszczaniu się - obowiązek utrzymania co najmniej 2-metrowej odległości między pieszymi. Dotyczy to także rodzin i bliskich. Wyłączeni z tego obowiązku są rodzice z dziećmi wymagającymi opieki (do 13. roku życia), a także osoby niepełnosprawne, niemogące się samodzielnie poruszać, osoby z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego i ich opiekunowie. Nieletni mają zakaz wychodzenia na ulicę bez opieki dorosłego - dzieci i młodzież, które nie ukończyły 13 roku życia nie mogą wyjść z domu bez opieki. Tylko obecność rodzica, opiekuna prawnego lub kogoś dorosłego usprawiedliwia ich obecność na ulicy. Ważne! Od 17 maja br. dzieci poniżej 13 roku życia będą mogły wychodzić z domu bez opieki dorosłego opiekuna. Pamiętajmy o obowiązku zasłaniania ust i nosa w miejscach publicznych - wszyscy mają obowiązek zasłaniania ust i nosa na ulicy, podczas ruchu pieszego, w urzędach, sklepach, miejscach świadczenia usług, zakładach pracy. Obowiązek nie dotyczy m.in. dzieci do 4 lat, osób, które mają problemy z oddychaniem (okazanie orzeczenia lub zaświadczenia nie jest wymagane), osób poruszających się samochodem - jeżeli pasażerowie mieszkają ze sobą, osób przebywających w lesie.
W dalszym ciągu obowiązuje zakaz korzystania z placów zabaw, ogrodów zoologicznych - nie można także korzystać na terenach leśnych z miejsc biwakowania oraz wiat.
Również obowiązuje całkowity zakaz wszelkich zgromadzeń, spotkań, zebrań oraz imprez.

 

 

 

 

 

 

 

Policja apeluje o odpowiedzialne i rozsądne zachowanie.

Policjanci apelują o odpowiedzialne i rozsądne zachowanie, w tym o przestrzeganie wprowadzonych ograniczeń. W tych trudnych dla wszystkich chwilach ważne jest, by zachować rozsądek i bezwzględnie stosować się do poleceń wszystkich funkcjonariuszy. Przypominają również, że kto naruszy przepisy musi liczyć się z wysokimi karami finansowymi.


 

 

 

 

Informację i zdjęcia przekazała: mł. asp. Joanna Słowik, oficer prasowy KPP Nowy Dwór Gdański

KPP Nowy Dwór Gdański
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.