Wydanie nr 131/2021, Wtorek 11.05.2021
imieniny: pokaż (16 imion)Benedykt, Filip, Mamerta, Adalbert, Leon, Gwalbert, Walbert, Waldebert, Stella, Franciszek, Mamert, Lutogniew, Ignacy, Zuzanna, Tadea, Tadeusz
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Policjanci wspólnie ze Strażą Rybacką zatrzymali 8 kłusowników.

  • Wydanie nr 131/2021
  • 11 maja 2020, 12:16
  • KPP Nowy Dwór Gdański
  • Na sygnale
Policjanci wspólnie ze Strażą Rybacką zatrzymali 8 kłusowników. fot. pixabay
Wspólne działania policjantów z Nowego Dworu Gdańskiego i Państwowej Straży Rybackiej z Malborka doprowadziły do zatrzymania 8 kłusowników oraz zabezpieczenia sprzętu służącego do nielegalnego połowu ryb. Mężczyźni usłyszą zarzuty z Ustawy o rybactwie śródlądowym. Za to przestępstwo grozi grzywna, ograniczenie wolności, bądź jej pozbawienie na okres do 2 lat.  

 

W dniach 5 i 9 maja br. funkcjonariusz wydziału kryminalnego z nowodworskiej jednostki przeprowadził na rzece Nogat wspólne działania z Państwową Strażą Rybacką. Działania te przeprowadzone były na rzecz wykrycia i ograniczenia nielegalnego połowu ryb. W trakcie wspólnych służb na wysokości śluzy Michałowo funkcjonariusze zatrzymali łącznie 8 mężczyzn łowiących ryby przy pomocy wędek. Zatrzymani mężczyźni byli mieszkańcami powiatu nowodworskiego oraz malborskiego, w wieku od 27 do 58 lat. Funkcjonariusze na miejscu zabezpieczyli wędki, a mężczyznom zostały wystawione wezwania do stawiennictwa się do Komendy Powiatowej Policji w Nowym Dworze Gdańskim. Zatrzymani mężczyźni usłyszą zarzuty z Ustawy o rybactwie śródlądowym. Za to przestępstwo grozi grzywna, ograniczenie wolności, bądź jej pozbawienie na okres do 2 lat.

 

 

 

 

 

 

Policja przypomina, że osoby łowiące ryby winny posiadać przy sobie kartę wędkarską oraz zezwolenie Polskiego Związku Wędkarskiego.

 

 

 

 

 

 

 

Informację przekazała: mł. asp. Joanna Słowik, oficer prasowy KPP Nowy Dwór Gdański

 

KPP Nowy Dwór Gdański
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.