Wydanie nr 166/2021, Wtorek 15.06.2021
imieniny: pokaż (11 imion)Bernard, Abraham, Edburga, Witold, Witosław, Jolanta, Wit, Leonida, Lotar, Angelina, Wisława
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Wąż w ogrodzie – raport sztumskich służb mundurowych.

Wąż w ogrodzie – raport sztumskich służb mundurowych. fot. pixabay
W ostatnim tygodniu sztumskie służby mundurowe wyjeżdżały do 17 interwencji, o czym mogą się państwo przekonać czytając poniższy raport.

 

W poniedziałek, 27 kwietnia br. strażacy skontrolowali i dopompowali namiot polowej izby przyjęć przy szpitalu w Sztumie.

Tego samego dnia o godzinie 10.44 dwa zastępy gasiły pożar drzewa i trawy w miejscowości Dąbrówka Malborska.

Również tego dnia o godzinie 11.41 zastęp gasił pożar trawy w miejscowości Kalwa, a o godzinie 19.06 w miejscowości Nowiec.

We wtorek, 28 kwietnia br. o godzinie 12.57 zastęp zadysponowano do miejscowości Kępina, gdzie zgłoszono, że w ogrodzie na jednej z posesji pod domkiem dla dzieci jest wąż. Strażacy sprawdzili domek dla dzieci oraz całej posiadłości - brak zagrożenia.

Tego samego dnia o godzinie 19.53 dwa zastępy skierowano do Dzierzgonia, gdzie w budynku wielorodzinnym przy ulicy Limanowskiego paliła się sadza w przewodzie kominowym.

 

 

 

 

 

 

W środę, 29 kwietnia br. o godzinie 05.58 trzy zastępy skierowano do Dąbrówki Malborskiej, gdzie samochód osobowy uderzył w drzewo (czytaj http://www.tvsztum.pl/aktualnosci/30304,jedna-osoba-trafila-do-szpitala-po-zderzeniu-auta- ).

Tego samego dnia strażacy skontrolowali i dopompowali namiot polowej izby przyjęć przy szpitalu w Sztumie.

Również tego dnia o godzinie 10.14 cztery zastępy zabezpieczały miejsce wypadku drogowego, do którego doszło w miejscowości Prakwice ( czytaj http://www.tvsztum.pl/aktualnosci/30305,smiertelny-wypadek-pod-dzierzgoniem ).


 

 

 

 

 

W czwartek, 30 kwietnia br. o godzinie 13.18 zastęp skierowano do Dzierzgonia, gdzie w mieszkaniu budynku wielorodzinnego nie było kontaktu z lokatorem. Lokator znajdował się w mieszkaniu – brak zagrożenia.

W piątek, 1 maja br. o godzinie 11.32 zastęp gasił pożar trawy w miejscowości Myślice.

Tego samego dnia o godzinie 13.24 dwa zastępy pomagały w Sztumie w rozładunku środków do dezynfekcji.

 

 

 

 

 

W sobotę, 2 maja br. o godzinie 09.14 sześć zastępów skierowano do Mikołajek Pomorskich, gdzie w budynku gospodarczym przy ulicy Dworcowej palił się dach. Strażacy zbudowali linię główną i podali jeden prąd wody w natarciu na palący się dach oraz jeden prąd wody w obronie na dach budynku sąsiadującego. Prady wody W-52. Zbudowali linię zasilającą z pobliskiego hydrantu. Po dogaszeniu pożaru dachu, przeprowadzili jego rozbiórkę z drabin nasadkowych za pomocą pilarki ratowniczej. Na koniec sprawdzili dach kamerą termowizyjną.

Tego dnia o godzinie 20.09 cztery zastępy skierowano do miejscowości Bucznik do pożaru pustostanu. Strażacy zdalnie odłączyli energię elektryczną w miejscowości. Rozwinęli linię główną i podali dwa prądy wody W-52 w natarciu na palący się dach i przez okno na palące się pomieszczenie na parterze. Zbudowali linię zasilającą z pobliskiego stawu - pompa pływająca. Ratownicy w sprzęcie OUO weszli na poddasze i rozpoczęli częściową rozbiórkę dachu i stropu połączoną z dogaszaniem. Po ustawieniu dwóch drabin nasadkowych, kontynuowali rozbiórkę dachu. Po ugaszeniu pożaru, miejsce zdarzenia przekazano właścicielowi.

 

 

 

 

 

 

W niedzielę, 3 maja br. strażacy skontrolowali i dopompowali namiot polowej izby przyjęć przy szpitalu w Sztumie.

Tego samego dnia o godzinie 20.53 trzy zastępy gasiły pożar sadzy w przewodzie kominowym budynku jednorodzinnego w Nowym Targu.

W poniedziałek, 4 maja br. o godzinie 08.44 jeden zastęp zadysponowano do Sztumu, gdzie z budynku jednorodzinnego przy ulicy Wojciechowskiego strażacy usunęli gniazdo owadów.

 

 

 

 

 

 

 

Informacje przekazał mł. ogn. Piotr Spiżewski, Starszy Technik Wydział Operacyjno-Kontrolno-Rozpoznawczy

 

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje info @ tvregionalna24.pl
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.