Wydanie nr 268/2021, Sobota 25.09.2021
imieniny: pokaż (15 imion)Aureli, Aurelia, Aurelian, Herkulan, Wincenty, Rufus, Franciszek, Włodzisław, Eufrozyna, Władysław, Kleofas, Ermenfryda, Irmfryda, Ermenfryd, Irmfryd
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Wypożyczył, przywłaszczył, uszkodził i porzucił samochód.

  • Wydanie nr 268/2021
  • 23 kwietnia 2020, 13:54
  • KPP Tczew
  • Na sygnale
Wypożyczył, przywłaszczył, uszkodził i porzucił samochód. fot. KPP Tczew
Policjanci zatrzymali 36-letniego mieszkańca powiatu starogardzkiego, którego podejrzewali o przestępstwo przywłaszczenia mienia. Według ustaleń kryminalnych sprawca wypożyczył na kilka dni samochód warty 17 tys. złotych, a następnie go przywłaszczył. Mundurowi ustalili również, że zatrzymany mężczyzna miał kolizję przywłaszczonym Renault na terenie powiatu świeckiego, gdzie go porzucił. Stróże prawa odzyskali i zabezpieczyli samochód, który wrócił do właściciela. Śledczy przedstawili zatrzymanemu 36-latkowi zarzuty przywłaszczenia mienia. Za to przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

 

13 kwietnia br. kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Tczewie ustalili, że na terenie jednej z wypożyczalni samochodów na terenie powiatu tczewskiego doszło do przestępstwa przywłaszczenia mienia. Funkcjonariusze w związku z tymi ustaleniami przyjęli od właściciela firmy zawiadomienie o przestępstwie. Mundurowi ustalili, że 36-letni mieszkaniec powiatu starogardzkiego 27 marca br. wypożyczył Renault Megane, którą miał zwrócić po kilku dniach. Sprawca po tym terminie obiecał właścicielowi, że przyjedzie przedłużyć umowę, jednak kontakt się z nim urwał.

 

 

 

 

Kryminalni zajmujący się tą sprawą zaczęli poszukiwać 36-latka, który jak się okazało, zaczął się ukrywać. W środę, 22 kwietnia br. przed godziną 2 policjanci z Oddziału Prewencji Policji w Gdańsku na jednej z ulic w tym mieście podczas legitymowania zatrzymali poszukiwanego mieszkańca powiatu starogardzkiego, który na początku interwencji podawał nieprawdziwe swoje dane. Zatrzymany mężczyzna został przetransportowany do tczewskiego policyjnego aresztu.

 

 

 

 

 

Dodatkowo kryminalni ustalili, że zatrzymany 36-latek miał kolizję przywłaszczonym samochodem na terenie powiatu świeckiego. Mundurowi po odnalezieniu porzuconego Renault w miejscu kolizji przekazali go właścicielowi wypożyczalni. W środę, 22 kwietnia br. śledczy przedstawili 36-letniemu mężczyźnie zarzut przywłaszczenia wartego 17 tys. złotych samochodu. Za to przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawiania wolności.

 

 

 

 

Informacja i zdjęcie: KPP Tczew


 

KPP Tczew
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.