Wydanie nr 271/2022, Środa 28.09.2022
imieniny: pokaż (12 imiona)Więcesław, Wawrzyniec, Salomon, Wacława, Marek, Sylwin, Wacław, Laurencjusz, Jan, Alodiusz, Sylwina, Tymon
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Rekordzista na liczniku miał 156 km/h w terenie zabudowanym.

  • Wydanie nr 271/2022
  • 23 kwietnia 2020, 10:07
  • KMP Elbląg
  • Na sygnale
Rekordzista na liczniku miał 156 km/h w terenie zabudowanym. fot. KMP Elbląg
Jazda z prędkością powyżej 50 km/h w terenie zabudowanym traktowana jest jako wykroczenie, za które zatrzymywane jest prawo jazdy na 3 miesiące oraz kierujący karany jest 500 złotowym mandatem i 10 punktami karnymi. Tylko w ciągu minionej doby elbląscy policjanci zatrzymali 9 kierujących, którzy przekroczyli dozwolona prędkość o ponad 50 km/h.

 

Od początku tygodnia już kilkunastu osobom zatrzymano prawa jazdy na 3 miesiące. Rekordzista, którego we wtorek, 21 kwietnia br. zatrzymali policjanci ruchu drogowego miał na liczniku 156 km/h. Funkcjonariusze zatrzymali 37-latka, który jechał z taką prędkością motocyklem yamaha i było to w miejscowości Raczki Elbląskie. Inny mężczyzna, 29-letni kierował osobowym volvo i został zatrzymany w Żurawcu. Gdy policjanci zmierzyli mu prędkość okazało się, że jedzie 126 km/h w miejscu, gdzie jest ograniczenie do 50 km/h. Ponadto przy ul. Płk. Dąbka w Elblągu zatrzymano do kontroli 24-latka kierującego volkswagenem. Mężczyzna kierował autem mimo zatrzymania mu wcześniej prawa jazdy na 3 miesiące właśnie za przekroczenie prędkości.

 

 

 

 

W 9 przypadkach kontrola zakończyła się na 500 złotowym mandacie, 10 punktach karnych oraz zatrzymaniu prawa jazdy na 3 miesiące. W przypadku 24-latka zostanie mu przedłużony czas zatrzymania prawa jazdy do 6 miesięcy.Policja przypomina, że służba ruchu drogowego w czasie pandemii pracuje na drodze pilnując bezpieczeństwa uczestników ruchu. Z całą surowością będą zatem karani piraci drogowi, którzy jeżdżą z nadmierną prędkością.

 

 

 

 

 

Informację i zdjęcie przekazał: kom. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy KMP w Elblągu


 

KMP Elbląg
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.