Wydanie nr 271/2021, Wtorek 28.09.2021
imieniny: pokaż (12 imiona)Więcesław, Wawrzyniec, Salomon, Wacława, Marek, Sylwin, Wacław, Laurencjusz, Jan, Alodiusz, Sylwina, Tymon
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Stałe posterunki policji na Mierzei Wiślanej.

  • Wydanie nr 271/2021
  • 10 kwietnia 2020, 15:02
  • KPP Nowy Dwór Gdański
  • Na sygnale
Stałe posterunki policji na Mierzei Wiślanej. fot. KPP Nowy Dwór Gdański
Na wjazdach do miejscowości turystycznych wystawiane są posterunki stałe. Policjanci sprawdzają i szczegółowo dopytują, gdzie przemieszczają się kierowcy. W razie stwierdzenia naruszenia przepisów kierowcy muszą liczyć się z obowiązkiem zawrócenia do miejsca zamieszkania. Pamiętajmy, że naszą wspólną sprawą jest powstrzymanie rozprzestrzeniania się koronawirusa. Przed wyjazdem zadajmy sobie pytanie, czy powód dla którego chce wyjechać z domu jest rzeczywiście niezbędny. Dbajmy o siebie i o bliskich.

 

Już za chwilę wspólnie będziemy obchodzić święta Wielkiej Nocy. Wspólnie, ale jednak osobno. Te święta będą inne niż wszystkie. Naszym wspólnym celem jest zatrzymanie rozprzestrzeniania się koronawirusa. Od piątku do poniedziałku nowodworscy funkcjonariusze będą prowadzić wzmożone działania kontrolno – prewencyjne. Policjanci pełnią posterunki stałe na dwóch drogach dojazdowych na teren Mierzei Wiślanej. Wszystko po to, aby spowolnić oraz zatrzymać rozprzestrzenianie się COVID-19.

 

 

 

Stałe posterunki w świątecznym okresie.

W okresie od 10 do 13 kwietnia br. Komenda Powiatowa Policji w Nowym Dworze Gdańskim przeprowadzi działania ukierunkowane na powstrzymanie rozprzestrzeniania się koronawirusa. W związku z wprowadzonymi obostrzeniami związanymi m.in. z ograniczeniami w przemieszczaniu się a także z zakazem korzystania z lasów, plaż, parków oraz bulwarów na terenie powiatu nowodworskiego jest więcej patroli policyjnych wspieranych przez żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej. Nasi funkcjonariusze wspierani są również przez funkcjonariuszy z Gdańska a teren Mierzei Wiślanej dodatkowo jest kontrolowany z powietrza przy użyciu drona. Wszystko po to, aby zatrzymać rozprzestrzenianie się koronawirusa. Policjanci pełnią m.in. posterunki stałe na dwóch drogach dojazdowych, tj. DP 2328 prowadzącej od Stróży do Mikoszewa oraz DW 502 prowadzącej od Nowego Dworu Gdańskiego do Stegny. W trakcie działań kontrolowane są wszystkie pojazdy, którymi mogą poruszać się osoby, które łamią zakaz przemieszczania się. Policjanci bardzo szczegółowo rozpytują kierujących o cel przemieszczania się.

 

 

 

Święta wielkanocne inne, niż wszystkie.

Okres przedświąteczny a także same Święta Wielkanocne kojarzą nam się przede wszystkim z wzmożonym  ruchem kołowym i pieszym wynikającym z przygotowań oraz przemieszczania się po terenie kraju na rodzinne spotkania lub kilkudniowy wypoczynek. Jednak nie w tym roku. Te święta będą inne niż wszystkie. Naszym wspólnym celem jest zatrzymać rozprzestrzenianie się  koronawirusa. To nasza wspólna sprawa żebyśmy pozostali w domach. Przed wyjazdem zadajmy sobie pytanie, czy powód dla którego chcę wyjechać z domu jest rzeczywiście niezbędny?

 

 

 

 

Policjanci apelują - abyśmy przyszłe święta mogli spędzić razem - #zostanWdomu

 

 

Informacja i zdjęcia: KPP Nowy Dwór Gdański

KPP Nowy Dwór Gdański
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.