Wydanie nr 270/2021, Poniedziałek 27.09.2021
imieniny: pokaż (12 imiona)Przedbor, Urban, Gaja, Amadeusz, Gajusz, Mirela, Adolf, Adolfa, Zybart, Zybert, Zybracht, Zygbert
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

„Był duży stres” - przyznaje Prezes PCZ w Malborku, Paweł Chodyniak.

W poniedziałek Malbork obiegła informacja o potwierdzonym przypadku zakażenia koronawirusem na terenie naszego miasta. Jak można było się spodziewać, pojawiły się w związku z tym różne teorie dotyczące chorej osoby. Jednak źródło, jakim jest Powiatowa Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna w Malborku, żadnej informacji nie potwierdziło, a wręcz było zaskoczone doniesieniami.

Pisaliśmy już o tym, że Powiatowa Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna w Malborku codziennie około godziny 19 podaje bieżący komunikat dotyczący zachorowań związanych z COVID-19 (zapaleniem płuc spowodowanym nowym koronawirusem SARS-CoV-2) w powiecie malborskim i sztumskim. W komunikacie podanym w poniedziałek, 23 marca br. podane było, że nie ma żadnej osoby hospitalizowanej z powodu podejrzenia zakażenia COVID-19 zarówno w powiecie malborskim, jak i sztumskim.

 

Zamknięty był oddział szpitala w Malborku?

Informacja o zamknięciu jednego z oddziałów malborskiego szpitala dotarła do nas dość późno, dlatego z pewnym poślizgiem skontaktowaliśmy się w tej sprawie z Prezesem Powiatowego Centrum Zdrowia w Malborku, Pawłem Chodyniakiem. Okazuje się, że rzeczywiście jeden z oddziałów profilaktycznie został na kilka godzin zamknięty, jednak w poniedziałek w godzinach wieczornych oddział normalnie już funkcjonował. Zapobiegawcze działanie wynikało z oczekiwania na wyniki testów jednej z pacjentek malborskiego szpitala.

Wyniki przesiewowe wychodziły pozytywne, czyli wskazywały na obecność koronawirusa, jednak badania te nie były rozstrzygające” - poinformował nas w rozmowie telefonicznej Prezes PCZ. Stąd też mogły pojawić się informacje o chorej osobie. Na poznanie ostatecznych wyników dyrekcja szpitala czekała prawie 2,5 dnia. Zrozumiała jest więc w tej sytuacji panująca niepewność wśród personelu medycznego.

Był duży stres” - przyznaje Paweł Chodyniak. Prezes dodał, że aż pięciokrotnie przeprowadzono badanie pacjentce z Malborka, ponieważ początkowo było wykonywane na złych testach.

Koniec końców, pacjentka z malborskiego szpitala nie jest zakażona koronawirusem, a w naszym powiecie nie ma żadnej osoby hospitalizowanej z tego powodu.

 

Zaostrzenie kwarantanny w Polsce.

Od środy, 25 marca br. w Polsce wprowadzone zostaje zaostrzenie kwarantanny. Wyjść będziemy mogli tylko do pracy, sklepu, by załatwić sprawy niezbędne do życia. W transporcie publicznym będzie tylko połowa miejsc siedzących, a zakaz zgromadzeń dotyczyć będzie już powyżej dwóch osób, nie tyczy się członków rodziny.

 

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.