Wydanie nr 215/2021, Wtorek 3.08.2021
imieniny: pokaż (5 imion)Nikodem, Nikodema, Szczepan, Lidia, Piotr
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Kolizja z udziałem karetki pogotowia na skrzyżowaniu ulic Aleja Rodła i Wałowa w Malborku.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek rano na skrzyżowaniu ulic Aleja Rodła i Wałowa w Malborku. Pojazd uprzywilejowany wjechał na czerwonym świetle i uderzyła w niego osobówka. Kierowca karetki ukarany został punktami i mandatem karnym.

W poniedziałek, 23 marca br. około godziny 10.30 na skrzyżowaniu ulic Aleja Rodła i Wałowa, za mostem na rzece Nogat doszło do zdarzenia drogowego z udziałem karetki pogotowia. Kierujący pojazdem uprzywilejowanym, używając sygnałów świetlnych i dźwiękowych, wjechał na skrzyżowanie z ulicy Wałowej na ulicę Aleja Rodła przejeżdżając na czerwonym świetle. Kierująca samochodem osobowym marki Volkswagen kobieta jechała ulicą Aleja Rodła od strony centrum w kierunku Tczewa. Nie zatrzymała się i zderzyła z karetką. Uczestnicy zdarzenia nie odnieśli żadnych obrażeń. Kierowca pogotowia został ukarany mandatem karnym i 6 punktami karnymi.

 

Zgodnie z przepisami ustawy Prawo o ruchu drogowym, pojazdy uprzywilejowane mają możliwość niestosowania się do znaków i sygnałów drogowych, jak również do przepisów, kiedy uczestniczą w akcji związanej z ratowaniem życia, zdrowia ludzkiego lub mienia albo koniecznością zapewnienia bezpieczeństwa lub porządku publicznego Obowiązkiem kierującego pojazdem uprzywilejowanym jest jednak zachowanie szczególnej ostrożności.

 

Informacji udzieliła asp. Sylwia Kowalewska, oficer prasowy KPP Malbork

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

 

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (14)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
GOŚĆ
GOŚĆ 24.03.2020, 08:17
pamiętajmy że wjazd pojazdu uprzywilejowanego na czerwonym świetle to przywilej nie obowiązek - przywilej z zachowaniem wszelkiej ostrożności. tak jak pisali inni kierowca osobówki mógł nie widzieć i nie słyszeć przez TIRA obok. rzecz ludzka. Może faktycznie ten mandat zbyteczny. ale to już oceniła policja.
Młody Polak
Młody Polak 24.03.2020, 07:46
…………………………Jakim funduszem dysponuje PFN /Polska Fundacja Narodowa/ utworzona przez PIS, ilu dzialaczom i członkom ich rodzin zatrudnia i zapewnia im luksusowe życie i czy ktoś wie komu to dziadostwo służy ?
Bosz
Bosz 25.03.2020, 09:11 (odpowiedź do Młody Polak)
Wszędzie musisz wciskać politykowanie ty stary komuchu?
Białe auto na filmie
Białe auto na filmie 23.03.2020, 20:53
Jechałem za tym vw to że tir stanol bo przepuszczal ambulans prawidłowo zrobił ale kobietka która jechała obok tego tira jak już go mijala to miała prędkość ponad 50km na godzinę więc nie miała szans żeby zahamowac
Młody
Młody 23.03.2020, 19:09
Tir się zatrzymał małemu zasłonił czasem tak bywa, nie siejemy nienawiści dobrze ze nie jechał zamiast małego drugi tir.
Michał
Michał 23.03.2020, 20:03 (odpowiedź do Młody)
Masz rację, człowiek nie zawsze wszystko na czas zauważy i przewidzi. Dziwi mnie tylko mandat dla kierowcy karetki.
Kierowca VW
Kierowca VW 24.03.2020, 11:47 (odpowiedź do Michał)
Niestety ani Pani kierująca golfem nie widziała mnie ani ja jej przez pojazd ciężarowy. Kobieta zaczęła hamować oraz skręciła w prawo próbując mnie ominąć, ja dodałem gazu-niestety nir udało się uniknąć zdarzenia. Tak jak było w komentarzach dobrze ze nie był to pojazd ciężarowy bo mogłoby być dużo gorzej. Proszę o zaprzestanie hejtu na kierowce golfa ponieważ Pani starała sie uniknąć zdarzenia i nie zrobiła tego celowo. To nie pierwsze i nie ostatnie takie zdarzenie w Polsce niestety i wszyscy kierowcy pojazdów uprzywilejowanych muszą liczyć sie z tymi przepisami. Ja zatrzymałem się i ruszyłem jak wszyscy stalo, niestety nie było dane Pani zauważyć mnie przez pojazd ciężarowy.
Gość
Gość 24.03.2020, 23:17 (odpowiedź do Kierowca VW)
bardzo słusznie opisane.
Mieszkaniec Malborka
Mieszkaniec Malborka 23.03.2020, 18:11
Nie wierzę że kierowca osobówki nic nie usłyszał i nie zorientował się. Wszyscy stanęli a tu magia - do niego nic nie dotarło
oz
oz 23.03.2020, 18:20 (odpowiedź do Mieszkaniec Malborka)
bo osobówka zapi.... i nie wyhamowała tempa dzida