Wydanie nr 270/2021, Poniedziałek 27.09.2021
imieniny: pokaż (12 imiona)Przedbor, Urban, Gaja, Amadeusz, Gajusz, Mirela, Adolf, Adolfa, Zybart, Zybert, Zybracht, Zygbert
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

2 potwierdzone przypadki koronawirusa w Pomorskiem

  • Wydanie nr 270/2021
  • 14 marca 2020, 14:45
  • Mieczysław Struk
  • Wiadomości
Pomorski Wojewódzki Inspektor Sanitarny potwierdził dwa przypadki zachorowań na koronawirusa w naszym województwie.

Obie zarażone to kobiety – w wieku średnim i dojrzałym. Obie są mieszkankami naszego regionu. Kobiety w ostatnim czasie przebywały w innych krajach europejskich, mimo braku objawów po powrocie zgłosiły się na izbę przyjęć Pomorskiego Centrum Chorób Zakaźnych i Gruźlicy w Gdańsku w celu pobrania próbek. Zgodnie z zaleceniami od tego czasu przebywały w domu. Obecnie zgodnie z procedurą zostały ulokowane w Pomorskim Centrum Chorób Zakaźnych i Gruźlicy. Trwają czynności związane z wywiadem środowiskowym, osoby z którymi kobiety miały styczność są poddawane kwarantannie.

 

Jeszcze raz apeluję żeby pozostawali Państwo w domach oraz stosowali się do zaleceń i wskazań wynikających z wprowadzonego stanu zagrożenia epidemicznego.
Moją prośbę kieruję także do osób, które planują po weekendzie załatwiać sprawy urzędowe - pozostańcie Państwo w domach, wykorzystajcie do kontaktu internet i telefon. Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego, jak wiele innych urzędów w Polsce i regionie, stara się organizować swoją pracę także w taki sposób, by wykorzystywać możliwość pracy zdalnej lub w ograniczonym kontakcie z innymi ludźmi.
Pracodawców proszę o podejmowanie rozsądnych i mądrych decyzji mających na pierwszym miejscu zdrowie pracowników i ich rodzin.

Mieczysław Struk
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.