Wydanie nr 206/2021, Niedziela 25.07.2021
imieniny: pokaż (11 imion)Walentyna, Nieznamir, Alfons, Olimpia, Rudolf, Rudolfina, Jakub, Sławosław, Krzysztof, Rudolfa, Dariusz
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Radni nie składają broni w sprawie obwodnicy Malborka. Skrót nadzwyczajnej sesji Rady Powiatu.

To jeszcze nie koniec walki o obwodnicę Malborka. Mimo, że Ministerstwo Infrastruktury nie przewiduje w swoim „Programie budowy 100 obwodnic na lata 2020 – 2030” budowy malborskiej obwodnicy, radni nie składają broni i będą walczyć do skutku.

Podczas nadzwyczajnej sesji Rady Powiatu Malborskiego, większością głosów przyjęto stanowisko Rady w „Sprawie Obwodnicy Miasta Malborka”, w którym skierowano prośbę do Premiera Rządu RP i Ministra Infrastruktury o „ponowne rozważenie możliwości rozszerzenia przyjętych założeń do „Programu budowy 100 obwodnic na lata 2020 – 2030” i ujęcie w programie obwodnicę miasta Malborka”.

Również podczas tej sesji większością głosów przyjęto stanowisko Rady Powiatu Malborskiego w sprawie rozbudowy drogi krajowej nr 22 na odcinku Malbork – Królewo w administracyjnych granicach miasta Malborka. W kwietniu 2019 roku przyjęto stanowisko w tej sprawie, jednak wniesione uwagi i wnioski Rady zostały odrzucone przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad w Warszawie oraz w Gdańsku. W związku z tym, że nie jest przewidywana budowa malborskiej obwodnicy, Rada Powiatu Malborskiego ponownie opowiedziała się za tym, żeby w pracach projektowych modernizacji DK22 uwzględnić rozwiązania, które pozwolą optymalnie rozwiązać problem ruchu drogowego przez miasto Malbork w co najmniej 20 - letnim czasie.

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

 

 

 

 

 

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Malbork


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
Mi
Mi 06.03.2020, 00:10
Ci radni to razem z tym burmistrzem, nadają się do dojenia krów. Mam nadzieję że Charzewski już po raz ostatni pełni funkcję wlodarza tego miasta.
Ted
Ted 05.03.2020, 21:32
Charzewski niby burmistrzu gdzie jesteś , gdzie twoja walka o obwodnicę? biegasz? biegaj dalej ale z dala od Malborka