Wydanie nr 267/2021, Piątek 24.09.2021
imieniny: pokaż (6 imion)Teodor, Gerard, Maria, Uniegost, Tomir, Gerarda
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Turniej Kół Gospodyń Wiejskich z Żuław i Powiśla w Starym Polu.

Turniej Kół Gospodyń Wiejskich z Żuław i Powiśla w Starym Polu. fot. fb gmina Nowy Dwór Gdański/Krystian Falk
Już po raz kolejny w Starym Polu odbył się turniej, w którym Koła Gospodyń Wiejskich z Żuław i Powiśla zaprezentowały swoje umiejętności, nie tylko kulinarne. Najlepszą drużyną powiatu nowodworskiego okazało się KGW Marynowy.

Powiat nowodworski podczas X turnieju w Starym Polu reprezentowały cztery silne i zgrane drużyny : KGW Jazowa, Stowarzyszenie Przyjaciół Marzęcina, KGW Marynowy oraz Stowarzyszenie Stawiec Nasze Żuławy.

W trakcie turnieju panie i panowie zaprezentowali swoje umiejętności w konkurencjach kabaretowych, taneczno – muzycznych oraz kulinarnych. Nie zabrakło również tradycyjnie przygotowanych potraw, których degustacja przez przybyłych gości była prawdziwą ucztą dla podniebienia.

Wszystkie drużyny biorące udział w turnieju włożyły dużo pracy i wysiłku, by jak najlepiej zaprezentować się przed publicznością i jury. Najlepszą drużyną z powiatu nowodworskiego okazały się dziewczyny z KGW Marynowy. Panie będą reprezentować swój powiat i gminę na etapie wojewódzkim w Żukowie.

Nagrody pieniężne i rzeczowe od gminy Nowy Dwór Gdański wręczył burmistrz Jacek Michalski z zastępcą Rafałem Kubackim. Nagrody dla KGW przekazała w imieniu powiatu nowodworskiego, Wicestarosta Barbara Ogrodowska oraz przedstawiciele Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa oraz Pomorskiej Izby Rolniczej.

 

 

Informacja i zdjęcia: fb gmina Nowy Dwór Gdański

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.