Wydanie nr 270/2021, Poniedziałek 27.09.2021
imieniny: pokaż (12 imiona)Przedbor, Urban, Gaja, Amadeusz, Gajusz, Mirela, Adolf, Adolfa, Zybart, Zybert, Zybracht, Zygbert
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

11 lutego – Światowy Dzień Chorego.

11 lutego – Światowy Dzień Chorego. fot. fb Powiatowe Centrum Zdrowia Sp. z o.o. Szpital w Nowym Dworze Gdańskim
Po raz kolejny w Szpitalu w Nowym Dworze Gdańskim obchodzony jest Światowy Dzień Chorego, który ustanowił papież Jan Paweł II 13 maja 1992 r. Pragnął, by poświęcić jeden dzień w roku modlitwie, refleksji i dostrzeżeniu miejsca tych, którzy cierpią na duszy i na ciele oraz tych, którzy im służą.

Z tej okazji Podopiecznych Zakładu Opiekuńczo- Leczniczego odwiedziła we wtorek, 11 lutego br. młodzież ze Szkoły Podstawowej w Nowym Dworze Gdańskim wraz z nauczycielką, Joanną Burczy. Uczniowie przynieśli ze sobą wiele radości. Przygotowali piękne laurki i kwiaty dla wszystkich pacjentów, jak również i pracowników Szpitala.

Zwieńczeniem tego spotkania był występ artystyczny, który wywołał uśmiech na twarzach wszystkich Podopiecznych nowodworskiego szpitala. W podziękowaniu za pamięć i empatię, a także szacunek dla osób starszych Dyrektor Szpitala, Bogdan Kułakowski wręczył młodzieży słodki podarunek.

Z okazji Światowego Dnia Chorego Dyrektor Szpitala wraz z pracownikami kieruje serdeczne pozdrowienia i słowa wsparcia wszystkim pacjentom Szpitala w Nowym Dworze Gdańskim. Życząc chorym powrotu do zdrowia, wiary, ufności i cierpliwości potrzebnej w pokonywaniu swojej choroby.

 

Informacja i zdjęcia: fb Powiatowe Centrum Zdrowia Sp. z o.o. Szpital w Nowym Dworze Gdańskim

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Patronat
Powiatowe Centrum Zdrowia Sp. z o.o. Szpital im. dr Jadwigi Obodzińskiej- Król ul. Armii Krajowej 105/106 82-200 Malbork Powiatowe Centrum Zdrowia Sp. z o.o. Szpital im. dr Jadwigi Obodzińskiej- Król ul. Armii Krajowej 105/106 82-200 Malbork
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.