Wydanie nr 271/2022, Środa 28.09.2022
imieniny: pokaż (12 imiona)Więcesław, Wawrzyniec, Salomon, Wacława, Marek, Sylwin, Wacław, Laurencjusz, Jan, Alodiusz, Sylwina, Tymon
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Czy miesięczne dziecko zostało pobite? Prokuratura Rejonowa w Malborku wyjaśnia sprawę.

Czy miesięczne dziecko zostało pobite? Prokuratura Rejonowa w Malborku wyjaśnia sprawę. fot. pixabay
Czterotygodniowe niemowlę z malborskiego szpitala zostało przetransportowane na OIOM szpitala w Gdańsku ze względu na jego ciężki stan, zagrażający życiu. Zdaniem lekarzy, niemowlę miało obrażenia na ciele, które wskazywały, że mogło być pobite. Ma także liczne ślady świadczące o wcześniejszych urazach. Dochodzenie w tej sprawie prowadzi policja pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Malborku.

Z informacji, jakie uzyskaliśmy od asp. Sylwii Kowalewskiej, oficera prasowego KPP Malbork wynika, że w środę, 5 lutego br. około godziny 22 lekarz dyżurny z Powiatowego Centrum Zdrowia w Malborku powiadomił policję, że do szpitala trafiło małe dziecko z obrażeniami ciała. Z uwagi na ciężki stan, podjęto natychmiastową decyzję o przetransportowaniu go do specjalistycznego szpitala w Gdańsku. Obecnie znajduje się na Oddziale Intensywnej Opieki Medycznej. 

Z naszych ustaleń wynika, że rodzice dziecka mają po około 20 lat i to oni przywieźli je do szpitala. Jak czytamy na stronie Radia Gdańsk, Grażyna Wawryniuk z Prokuratury Okręgowej w Gdańsku poinformowała, że prokurator podjął już decyzję o zatrzymaniu obojga rodziców. Zabezpieczona zostanie również dokumentacja medyczna oraz wyniki biegłego, który przebada dziecko. 

Więcej szczegółów w tej sprawie już wkrótce.

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale