Wydanie nr 263/2021, Poniedziałek 20.09.2021
imieniny: pokaż (13 imiona)Klemens, Mieczysława, Irena, Faustyna, Oleg, Eustachiusz, Eustachy, Fausta, Dionizy, Miłostryj, Barbara, Perpetua, Agnieszka
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Potrzebna pomoc. Pogorzelcy z Nowej Wsi stracili cały dorobek życia.

Potrzebna pomoc. Pogorzelcy z Nowej Wsi stracili cały dorobek życia. fot. fb Starostwo Powiatowe w Sztumie
Do zdarzenia doszło w ostatni poniedziałek stycznia. W godzinach porannych wybuchł pożar w domu jednorodzinnym w Nowej Wsi pod Sztumem. Na szczęście żadnemu z domowników nic się nie stało.

W poniedziałek, 27 stycznia br. około godziny 10.15 sześć zastępów straży pożarnej z powiatu sztumskiego skierowanych zostało do pożaru jednorodzinnego domu w Nowej Wsi. Z ustaleń ratowników wynika, że pożar wybuchł na poddaszu budynku mieszkalnego. Prawdopodobnie dzięki wczesnej porze dnia, wszystkim mieszkańcom udało się ewakuować na zewnątrz. Nikomu nic się nie stało. Mimo natychmiastowych działań strażaków, rodzina w wyniku pożaru straciła niemal cały dobytek.

Starostwo Powiatowe w Sztumie na swoim profilu społecznościowym poinformował, że „w ramach działań samorządowych potrzebujący otrzymali podstawowe wsparcie już w pierwszych godzinach od zdarzenia. Wśród osób poszkodowanych są uczniowie naszych szkół, ale nie tylko z tego względu powiat udzielił im wsparcia w postaci zakwaterowania”.

Niestety potrzeb jest o wiele więcej, ponieważ pożar pochłonął prawie wszystko. Dlatego też starostwo sztumskie zwraca się z gorącym apelem do wszystkich ludzi dobrej woli o pomoc dla poszkodowanej w pożarze rodzinie.

Zwracamy się zatem do Państwa o pomoc w imieniu poszkodowanych i dołączenie się do akcji 'Zrzutka'. Środki ze zbiórki zasilą budżet poszkodowanych, który zostanie przeznaczony na odbudowę domu. Tak niewiele, a możemy pomóc. Każdy z nas może dołożyć swoją cegiełkę do odbudowy domu rodzinnego w Nowej Wsi. W imieniu poszkodowanych bardzo dziękujemy za każdą formę wsparcia”.

Link do skarbonki/ zbiórki „Zrzutka” https://zrzutka.pl/rnm4by.

 

Informacja i zdjęcia: fb Starostwo Powiatowe w Sztumie

 

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.