Wydanie nr 215/2021, Wtorek 3.08.2021
imieniny: pokaż (5 imion)Nikodem, Nikodema, Szczepan, Lidia, Piotr
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Nowy Dwór Gdański. Nielegalne gry hazardowe i alkohol.

  • Wydanie nr 215/2021
  • 28 stycznia 2020, 16:26
  • KPP Nowy Dwór Gdański
  • Na sygnale
  • 3 komentarze
Nowodworscy policjanci oraz funkcjonariusze z Krajowej Administracji Skarbowej Pomorskiego Urzędu Celno – Skarbowego w Gdyni uczestniczyli we wspólnych działaniach wymierzonych w przestępczość hazardową. Dzięki współpracy zabezpieczono 3 nielegalne automaty oraz znaczną sumę pieniędzy. Za to przestępstwo grozi kara grzywny do 720 stawek dziennych albo karze pozbawienia wolności do lat 3, albo obu tym karom łącznie. W tym samym miejscu zabezpieczono również 79 puszek piwa. Za popełnione przestępstwo z Ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi 52-letnia kobieta usłyszała zarzuty.

Funkcjonariusze zajmujący się przestępczością gospodarczą sprawdzają każdą informację o miejscach, w których mogą odbywać się nielegalne gry hazardowe. 23 stycznia br. potwierdziły się informacje uzyskane przez policjantów. Nowodworscy mundurowi oraz funkcjonariusze z Krajowej Administracji Skarbowej Pomorskiego Urzędu Celno – Skarbowego w Gdyni uczestniczyli we wspólnych działaniach mających na celu likwidację nielegalnych gier hazardowych.

 

Na ternie Nowego Dworu Gdańskiego ujawnili lokal, w którym znajdowały się 3 automaty do gier o łącznej wartości około 36 tysięcy zł oraz znaczną sumę pieniędzy. Na wybranych automatach funkcjonariusze z Krajowej Administracji Skarbowej przeprowadzili symulację gry. Automaty zostały zabezpieczone, a lokal został zamknięty. Zgodnie z art. 107 kodeksu karno skarbowego, kto wbrew przepisom ustawy lub warunkom koncesji, lub zezwolenia urządza, lub prowadzi gry hazardowe, podlega karze grzywny do 720 stawek dziennych albo karze pozbawienia wolności do lat 3, albo obu tym karom łącznie.


W tym samym lokalu funkcjonariusze ujawnili 79 puszek z piwem. Okazało się, że alkohol był sprzedawany nielegalnie, bez wymaganej koncesji osobom grającym na automatach. W związku z popełnieniem przestępstwa z Ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi zatrzymano 52-letnią kobietę. Za to przestępstwo grozi kara grzywny, a także przepadek zabezpieczonego mienia.

KPP Nowy Dwór Gdański
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
Właściciel
Właściciel 28.01.2020, 21:17
Zapraszam do mojego Baru na piwo i ......
Adia
Adia 28.01.2020, 19:53
W malborku bar rabarbar naprzeciw statoila w cechu rzemiosł też jest lokal na przeciw poczty i wiele innych
Jacek
Jacek 28.01.2020, 19:50
A w Malborku hazard kwitnie aż miło gdzie są nasi urzędnicy i policja aby ukrucić ten biznes