Wydanie nr 174/2021, Środa 23.06.2021
imieniny: pokaż (6 imion)Józef, Wanda, Agrypina, Zenon, Albin, Anna
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Nowy Staw otwarty na inwestorów. Strefa przemysłowa robi wrażenie.

Na ponad 13 hektarach będą mogły inwestować firmy przemysłowe, produkcyjne czy logistyczne zainteresowane prowadzeniem działalności w Nowym Stawie. Samorząd zakończył już procedurę rekultywacji gruntów o powierzchni ponad 10 hektarów i przekwalifikował je z nieużytków na tereny pod zabudowę, co pozwoli na zwiększenie zainteresowania nieruchomością potencjalnych inwestorów.

Na teren inwestycyjny po byłej cukrowni w Nowym Stawie składają się trzy działki. Największa o powierzchni 10,68 ha jest własnością samorządu, ale dotychczas była klasyfikowana jako nieużytek. W ubiegłym roku mieszkańcy Nowego Stawu oraz goście przejeżdżający drogą objazdową mogli zobaczyć maszyny, wyrównujące i rekultywujące nieruchomość, co było związane z procedurą przekwalifikowania gruntów.

- „To był dotychczas teren po odstojnikach cukrowniczych, który formalnie nie mógł być traktowany jako miejsce inwestycyjne. Aby to zmienić, i móc wprowadzić tam inwestorów, zleciłem wykonanie projektu rekultywacji terenu i uzyskaliśmy stosowne pozwolenie starosty malborskiego na przeprowadzenie przedsięwzięcia” - mówi Jerzy Szałach, burmistrz Nowego Stawu. - „Możemy się już pochwalić tym, że nasze prace rekultywacyjne zostały ocenione jako prawidłowe i staranne, a na przedmiotowym obszarze brak jest symptomów świadczących o utracie lub ograniczeniu wartości użytkowej terenu”.

Urząd Miejski posiada tym samym ostateczną decyzję starosty o zakończeniu rekultywacji największej części terenu inwestycyjnego. Dziś jest już to formalnie teren pod zabudowę. Dwie pozostałe działki wchodzące w skład obszaru przemysłowego są własnością Skarbu Państwa, ale znajdują się w użytkowaniu wieczystym, jedna gminy Nowy Staw, druga Krajowej Spółki Cukrowej. Wkrótce i tu zajdą jednak zmiany korzystne dla samorządu. Burmistrz jest bowiem w trakcie negocjacji z KSC w sprawie zakupu od państwowej spółki działki o pow. 2,49 ha.

- „Realizujemy tę całą skomplikowaną procedurę administracyjną i dążymy do ujednolicenia prawa własności nieruchomości, ponieważ inwestorzy są zainteresowani takimi terenami, które są własnością gminy, są uporządkowane i uzbrojone” - wyjaśnia burmistrz Jerzy Szałach. - „Połączymy wszystko w jedną działkę, która da wielką szansą na gospodarczy rozwój miasta i gminy Nowy Staw. Pozyskanie dużego inwestora jest dla nas priorytetem, bo to nie tylko wpływy do budżetu miasta i gminy ze sprzedaży gruntu, ale też coroczny zastrzyk gotówki z podatków, a przede wszystkim miejsca pracy dla naszych mieszkańców”.

Urząd Miejski w Nowym Stawie jest w trakcie rozmów z przedstawicielami firm szukających nowych terenów inwestycyjnych. W najbliższym czasie zintensyfikowane zostaną działania mające na celu jeszcze szerszą promocję obszaru przemysłowego.

 

Informacja prasowa Urzędu Miejskiego w Nowym Stawie

 

Internet Światłowód Nowy Staw - kliknij

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje info @ tvregionalna24.pl
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Patronat
Internet Światłowodowy i Telewizja HD + 4K Malbork, Nowy Staw, Nowy Dwór Gdański, Frombork, Internet Światłowodowy i Telewizja HD + 4K Malbork, Nowy Staw, Nowy Dwór Gdański, Frombork,
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Nowy Staw


Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
szałach kozak
szałach kozak 22.01.2020, 00:10
szałach kozak...powinien nalac do ryja i napluc charzewskiemu...
MIESZKANIEC
MIESZKANIEC 21.01.2020, 18:04
Charzewski inwestuje tylko w progi zwalniające
widz
widz 21.01.2020, 17:44
Charzewski ucz się
JTW
JTW 21.01.2020, 20:56 (odpowiedź do widz)
Za późno