Wydanie nr 274/2022, Sobota 1.10.2022
imieniny: pokaż (7 imion)Cieszysław, Benigna, Danuta, Jan, Małobąd, Remigiusz, Igor
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Udaremniony przemyt na ponad 18 mln. zł

  • Wydanie nr 274/2022
  • 9 stycznia 2020, 07:13
  • kpt. SG Mirosława Aleksandrowicz Rzecznik Prasowy – koordynator Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej
  • Na sygnale
  • 2 komentarze
Funkcjonariusze z Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej w minionym roku ujawnili i zabezpieczyli nielegalne towary o wartości 18 mln. zł.

Działania podejmowane przez funkcjonariuszy Straży Granicznej zarówno na przejściach granicznych jak i na terenie całego kraju doprowadziły, m.in. do rozbicia grup przestępczych oraz zabezpieczenia nielegalnych wyrobów akcyzowych. Największą wartość 9,4 mln. zł stanowiła krajanka tytoniowa.

Zdeponowano również papierosy z przemytu o wartości 6,5 mln. zł. Pozostałą wartość stanowiły odzyskane pojazdy, narkotyki, alkohol oraz paliwa.


Każde podejmowane działania zarówno na przejściach granicznych jak i na drogach regionu, czy na terenie kraju miały na celu zwalczanie przemytu i niedoprowadzenie do obrotu nielegalnych wyrobów akcyzowych.

 

kpt. SG Mirosława Aleksandrowicz Rzecznik Prasowy – koordynator Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej
Przejdź do komentarzy

 

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
Gość
Gość 10.01.2020, 08:27
jak mnie śmieszy wyolbrzymianie wartości, nie wiem kto to robi policja, czy dziennikarze, pewnie w celu podniesienia powagi sytuacji. Przemyt na miliony a papierosy pod maską jak amator? Inny przykład bardziej osobisty: Złapali kolegę dilerka... nawet w radiu krajowym mówili - młody chłopak, raczej na własne potrzeby + trochę dorobić (oczywiście nie popieram) - a podali takie kwoty zatrzymanego towaru że powinien już dawno mieszkać w willi nad morzem. :)
Kościelny
Kościelny 09.01.2020, 08:30
........................zawsze mówię, że przewożę dary na rzecz kościoła i zero problemów. Kościoła nie obowiązuje akcyza, VAT i żadne podatki.