Wydanie nr 270/2021, Poniedziałek 27.09.2021
imieniny: pokaż (12 imiona)Przedbor, Urban, Gaja, Amadeusz, Gajusz, Mirela, Adolf, Adolfa, Zybart, Zybert, Zybracht, Zygbert
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Za paserstwo grozi im nawet 10 lat więzienia.

  • Wydanie nr 270/2021
  • 27 grudnia 2019, 09:17
  • Redakcja
  • Na sygnale
Za paserstwo grozi im nawet 10 lat więzienia. fot. pomorska.policja.gov.pl
Malborscy policjanci odzyskali skradzione na terenie Danii dwie naczepy chłodnicze wraz z wyposażeniem o łącznej wartości 550 tys. złotych. W związku ze sprawą zatrzymani zostali dwaj mężczyźni, wobec których sąd zastosował 3 - miesięczny areszt. Za paserstwo mienia o znacznej wartości grozi kara pozbawienia wolności do 10 lat.

W czwartek, 19 grudnia br. wieczorem dyżurny malborskiej komendy otrzymał zgłoszenie, że na terenie jednej ze stacji paliw w mieście loguje się sygnał GPS naczepy chłodniczej, która w połowie grudnia została skradziona w Danii. Sprawą natychmiast zajęli się kryminalni. We wskazanym miejscu funkcjonariusze odnaleźli dwie ciężarówki z naczepami odpowiadającymi opisowi, które miały rosyjskie tablice rejestracyjne. Po sprawdzeniu numerów identyfikacyjnych w systemach policyjnych okazało się, że obie chłodnie zostały skradzione w tym samym czasie na terenie Danii. Kryminalni zatrzymali i przewieźli do policyjnego aresztu dwóch obywateli Białorusi w wieku 32 i 37 lat, którzy kierowali tymi pojazdami. Funkcjonariusze ustalili, że mężczyźni posługiwali się podrobionymi dokumentami naczep, na podstawie których zarejestrowano je w Rosji. Wartość odzyskanych chłodni wyceniono na 500 tys. złotych. Ponadto jedna z naczep wypełniona była pojemnikami do przewożenia ryb o wartości 50 tys. złotych, które również zostały utracone podczas kradzieży pojazdów. Ciężarówki z naczepami zostały zabezpieczone na policyjnym parkingu.

W piątek, 20 grudnia br. zatrzymani usłyszeli zarzuty paserstwa umyślnego. Sąd przychylił się do wniosku śledczych i prokuratora i zastosował wobec mężczyzn 3 - miesięczny areszt. Sprawa jest rozwojowa, a mundurowi nie wykluczają kolejnych zatrzymań.

Za paserstwo mienia o znacznej wartości grozi kara pozbawienia wolności do 10 lat.

Informacja i zdjęcia: pomorska.policja.gov.pl

Redakcja
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.