Wydanie nr 174/2021, Środa 23.06.2021
imieniny: pokaż (6 imion)Józef, Wanda, Agrypina, Zenon, Albin, Anna
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Przetarg na wyposażenie Kunsztu Wodnego

Miasto poszukuje firmy, która będzie odpowiedzialna za wykończenie wnętrza budynku Kunsztu Wodnego. Ogłoszono przetarg na ten zakres prac. Wykonawca będzie miał 10 miesięcy na realizację zadania. Kunszt Wodny to jeden z celów publicznych realizowany w ramach projektu „Zagospodarowanie Targu Siennego i Rakowego w Gdańsku”.

- Gmina Gdańsk do końca 2020 roku,  zgodnie z umową z inwestorem prywatnym zakończy wszystkie prace z zakresu inwestycji publicznej – mówi Alan Aleksandrowicz, zastępca prezydenta ds. inwestycji. – Część tzw. publiczna obejmuje m.in. Kunszt Wodny, dla którego właśnie ogłosiliśmy  przetarg na realizację prac wykończeniowych.


Zakres zadań w przetargu obejmuje wykonanie zaprojektowanej aranżacji wnętrz, począwszy od zabudowy meblowej, a skończywszy na oświetleniu i roletach zaciemniających. W ramach zadania będzie  też wykonanie wyposażenia sali koncertowo – teatralnej. Szacowany koszt to około 12 mln zł.


- Docelowo Kunszt Wodny będzie siedzibą Instytutu Kultury Miejskiej, który też będzie zarządzał tym obiektem – podkreśla prezydent Aleksandrowicz.
W Kunszcie Wodnym znajdzie się informacja kulturalno - turystyczna, księgarnia, sala koncertowo - teatralna, centrum wystawiennicze i konferencyjne. Całość powierzchni budynku to 3 tys. m kw. Potencjalny wykonawca będzie miał 10 miesięcy na realizację zadań. Otwarcie ofert nastąpi 13 stycznia 2020 roku.


Kunszt Wodny to jeden z celów publicznych realizowany w ramach projektu „Zagospodarowanie Targu Siennego i Rakowego w Gdańsku”. Wartość inwestycji zrealizowanych na rzecz Miasta w ramach tego projektu przez inwestora wynosi blisko 140 mln zł.  Aktualnie projekt jest na etapie rozliczeń finansowych, dopiero po ich zakończeniu będzie możliwe przekazanie poszczególnych celi publicznych, które nastąpi do końca roku 2020.

http://drmg.gdansk.pl/index.php/zamowienia-publiczne24/postepowania-prowadzone-w-trybie-ustawy-pzp/2346-budynek-kunsztu-wodnego-wykonczenie-i-wyposazenie-wraz-z-robotami-towarzyszacymi-ul-targ-rakowy-11-w-gdansku

Izabela Kozicka-Prus Urząd Miejski w Gdańsku
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Przetargi - Ogłoszenia


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.