Wydanie nr 271/2021, Wtorek 28.09.2021
imieniny: pokaż (12 imiona)Więcesław, Wawrzyniec, Salomon, Wacława, Marek, Sylwin, Wacław, Laurencjusz, Jan, Alodiusz, Sylwina, Tymon
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Zmarł Honorowy Obywatel Miasta Malborka dr Hans Kaltenecker

Zmarł Honorowy Obywatel Miasta Malborka dr Hans Kaltenecker fot. 82-200.pl
20 listopada br. w Paryżu w wieku 89 lat zmarł Honorowy Obywatel Miasta Malborka dr Hans Kaltenecker, do lipca tego roku członek zarządu Stowarzyszenia Wspierania Szpitala Jerozolimskiego w Malborku, które wspólnie z dr Klausem Hemprichem i Edwinem Eggertem założył w 2004 r.

Dr Kaltenecker otworzył drzwi do pozyskiwania funduszy na restaurację budynku dawnego Szpitala Jerozolimskiego ze środków unijnych i rządu niemieckiego. Z wielką determinacją i skutecznością zabiegał o akceptację kolejnych wniosków, niestety sam nigdy nie był w naszym mieście.

Był osobą o ogromnej wiedzy i doświadczeniu, członkiem UNESCO Stowarzyszenia i AGIR w Paryżu oraz Unii Międzynarodowego Prawa Administracyjnego. Był między innymi odpowiedzialny za budowę biur prawnych i osobowych dla Europejskiej Organizacji Badań Kosmicznych w Paryżu, koordynatorem Programu Biur Prawnych i Spraw Międzynarodowych w Międzynarodowej Agencji Energii Atomowej w Wiedniu, kierownikiem sekcji funduszy powierniczych i pełniącym obowiązki dyrektora Działu Kontaktów ze źródłami finansowania UNESCO w Paryżu czy konsultantem Programu dot. Czarnobylu w UNESCO w Paryżu.

Odznaczony został również Wielką Srebrną Odznaką Honorową za Zasługi dla Republiki Austrii oraz Krzyżem Zasługi I Klasy Orderu Zasługi Republiki Federalnej Niemiec.

Dr Hans Kaltenecker zostanie pochowany 29 listopada br. w rodzinnym grobie w Düsseldorfie. Burmistrz Malborka przesłał żonie oraz synowi zmarłego list z wyrazami współczucia, w którym zapewnił o wdzięczności miasta za wkład w ratowanie tak ważnego zabytku. Podkreślił też, że dzięki przyznanemu tytułowi Honorowego Obywatela, dr Kaltenecker pozostanie na zawsze w pamięci mieszkańców i na kartach historii Malborka.

Informacja i zdjęcie: 82-200.pl

Katarzyna De Guzman
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Odeszli †


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.