Wydanie nr 271/2021, Wtorek 28.09.2021
imieniny: pokaż (12 imiona)Więcesław, Wawrzyniec, Salomon, Wacława, Marek, Sylwin, Wacław, Laurencjusz, Jan, Alodiusz, Sylwina, Tymon
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Zespół Neuroina zagra w malborskiej Makul@turze

Zespół Neuroina zagra w malborskiej Makul@turze fot. 82-200.pl
14 Grudnia 2019r w Przestrzeni Aktywności Twórczej Makul@tura zagra malborski zespół Neuroina.
Bilety w cenie 15/20 zł. Pomysł stworzenia zespołu Neuroina powstał po zamknięciu rozdziału z Fake Fog pod koniec 2015 roku w Malborku za sprawą 3/4 tego składu, czyli Marka Januszkiewicza (ex Shire), Daniela Szutiaka (ex Shire) i Patryka Muntowskiego. Pustkę wypełnia Marcin 'Marvin' Barański, zajmując puste miejsce przy mikrofonie do 2016 roku.
Grupa w tym składzie wydaje demo zawierające trzy kompozycje przy tym tworząc clip do utworu znajdującego się na krążku "Dzieci Pana B." przy współpracy z nieszablonowym artystą Cinemanual. Kilkukrotnie gościli w Radio Malbork a w 2016 roku znajdują się na Liście Przebojów Radia Orbit oraz Radia Rocktime. Przez ten czas dochodzi jeszcze współpraca z takimi zespołami jak: 1984, Bright Ophidia, Cuba de Zoo oraz na koncie ma kilkanaście samodzielnych koncertów.
Na początku 2017 roku następuje zmiana i do trzonu składu dołącza, zajmując znów puste miejsce przy mikrofonie, Marcin Kołpaczewski. Wnosi świeży powiew wokalno-tekstowy oraz klimat na bardziej rockowy. Grupa w tak zmienionej formie przygotowuje nowy materiał.
W połowie 2018 roku dołącza do zespołu brakujące ogniwo, czyli Mariusz Sasin, druga gitara poszerzająca przestrzeń neuroinowe brzmienie. W październiku 2018 roku Neuroina gości w Radio Malbork wykonując na żywo akustyczną wersję "Miasta mgieł" promując swój pierwszy w tym składzie koncert, który odbył się w Malborku. Pod koniec października wchodzi do studia ZPD w Gdańsku, by nagrać Epkę.
W kwietniu 2019 roku zakończono pracę nad krążkiem i 26 kwietnia miała miejsce premiera utworu "Wizje" w Radio Malbork. Na kanale YT pojawił się clip do utworu “Wizje”
W lipcu 2019 roku po raz pierwszy muzyka zespołu była emitowana przez ogólnopolski Program Trzeci Polskiego Radia, gdzie zespół otrzymał pozytywne recenzje ich muzyki.
Pochlebne recenzje nadeszły m.in. z Portalu Szarpidrut.pl , rock3miasto.pl. oraz Wieczorna ROCKosfera.
W 2019 roku zespół zagrał kilka koncertów, wziął udział w festiwalu Undergrammy w Tczewie. Pod koniec listopada odbędzie się premiera clipu do utworu „Kołysanka” pochodzącego z ostatniej płyty.

Skład zespołu:
  • Marcin Kołpaczewski - wokal, gitara akustyczna
  • Marek Januszkiewicz - gitary
  • Mariusz Sasin - gitary
  • Patryk Muntowski - bas
  • Daniel Szutiak - perkusja
Info i foto: 82-200.pl
Katarzyna De Guzman
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Patronat
Internet Światłowodowy i Telewizja HD + 4K Malbork, Nowy Staw, Nowy Dwór Gdański, Frombork, Internet Światłowodowy i Telewizja HD + 4K Malbork, Nowy Staw, Nowy Dwór Gdański, Frombork,
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Zapowiedzi


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.