Wydanie nr 271/2021, Wtorek 28.09.2021
imieniny: pokaż (12 imiona)Więcesław, Wawrzyniec, Salomon, Wacława, Marek, Sylwin, Wacław, Laurencjusz, Jan, Alodiusz, Sylwina, Tymon
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Falstart windy w dniu otwarcia. Wieża Ciśnień uroczyście otwarta dla mieszkańców.

  • Wydanie nr 271/2021
  • 21 listopada 2019, 10:46
  • Redakcja
  • Wiadomości
  • 1 komentarz
Uroczyste otwarcie budynku Wieży Ciśnień, którego remont niedawno się zakończył, przyciągnęło uwagę wielu mieszkańców Malborka, którzy chcieli sami przekonać się, jak wygląda wewnątrz odrestaurowany zabytek. Oprócz harcerskiej świetlicy, znajdować się w nim będą również biuro rewitalizacyjne, galeria i punkt widokowy.

Oficjalnego otwarcia dokonano we wtorek, 19 listopada br. w godzinach popołudniowych, jednak mieszkańcy mogli zwiedzać wieżę dopiero od godziny 16. Przypomnijmy, że obiektem zarządzać będzie Malborskie Centrum Kultury i Edukacji, a inwestycję zrealizowano w ramach projektu „Malbork na +”

W Wieży Ciśnień na środkowych piętrach prowadzona będzie przez Hufiec ZHP w Malborku świetlica wsparcia dziennego, w formie pracy podwórkowej. Będą prowadzone działania animacyjne dla młodzieży w wieku od 13 do 19 lat.

Na parterze budynku usytuowana będzie galeria, w której realizowane będą cykliczne wystawy. Na najwyższej kondygnacji znajduje się punkt widokowy, z którego będzie można podziwiać piękną panoramę Malborka i jego okolic.

Niestety w dniu otwarcia zabytku w pewnym momencie, znajdująca się wewnątrz winda osobowa, odmówiła posłuszeństwa i przestała działać. W rezultacie mieszkańcy przybyli na zwiedzanie wieży po godzinie 16, musieli pokonać kilka pięter schodami, by móc zobaczyć panoramę Malborka z tarasu widokowego. Osoby niepełnosprawne tej możliwości tego dnia nie miały. Głęboko wierzymy, że to tylko chwilowa niedyspozycja rzeczonej windy.

Zwiedziliście wieżę? Co sądzicie o zabytku po jego remoncie? Czekamy na wasze opinie i komentarze w tej sprawie.

Redakcja
Przejdź do komentarzy

 

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
mal
mal 22.11.2019, 12:36
Mizerna iluminacja zewnętrzna. Ale to jak zawsze w Malborku czegoś zabraknie a szkoda.