Wydanie nr 273/2022, Piątek 30.09.2022
imieniny: pokaż (9 imion)Wiara, Felicja, Grzegorz, Zofia, Hieronim, Imisław, Wiktor, Honoriusz, Znamir
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Zderzenie dwóch aut osobowych. Wśród pasażerów dzieci - raport sztumskich służb mundurowych

Zderzenie dwóch aut osobowych. Wśród pasażerów dzieci - raport sztumskich służb mundurowych fot. redakcja
O interwencjach sztumskiej Straży Pożarnej przeczytają Państwo w raporcie tygodniowym KP PSP Sztum

11-11-2019 17:09 Kępina. Jeden z właścicieli pobliskiej posesji wypalał krzaki, gałęzie i trawę na polu. Zabezpieczono miejsca zdarzenie. Osoba odpowiedzialna za wypalanie pozostałości roślinnych w obecności ratowników wygasiła zarzewia ognia. 
12-11-2019 15:38 Czernin. W budynku jednorodzinnym w piwnicy właścicielka wyczuwała zapach dymu. Budynek był ogrzewany gazem w piwnicy był piec C.O. ale nie użytkowany Zabezpieczono miejsce zdarzenia. W piwnicy był wyczuwalny zapach dymu, który do piwnicy wlatywał przez okienko. Wykonano pomiary na obecność gazów niebezpiecznych - wynik 0,00 ppm. Otwarto drzwi garażowe i przewietrzono pomieszczenia. 17:46 Goraj. Na poboczu drogi krajowej nr. 55. 37 kilometr 700 metr, znajdowały się dwa pojazdy osobowe Opel Corsa i VW Passat. Jeden z pojazdów przewoził na przyczepce jednoosiowej drewno opałowe. Kierowca Opla nie wyhamował i uderzył w przyczepkę, uszkodzona została maska oraz szyba przednia. Kierująca Oplem znajdowała się w pojeździe była przytomna w kontakcie logicznym uskarżała się na ból pleców. Osoba poszkodowana nie wymagała hospitalizacji. 
13-11-2019 15:24 Sztum. Na DK 55 doszło do zderzenia 2 samochodów osobowych. Auta stały na poboczu drogi. Pojazdami podróżowały łącznie  4 osoby ( 2 dorosłe i 2 dzieci). Jedna osoba (kobieta, przytomna w 6 miesiącu ciąży bez widocznych obrażeń) zgłaszała bóle brzucha. Chłopak w wieku 4 lat został zawieziony przez ojca do szpitala, który dojechał na miejsce zdarzenia swoim samochodem. Prawy pas jezdni był zablokowany. Wprowadzono ruch wahadłowy, odłączono akumulatory w obu pojazdach, udzielono kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanej z Volkswagena Golfa ( kobieta w ciąży). Poszkodowana odmówiła hospitalizacji. 
15-11-2019 11:32 Stary Dzierzgoń, przy drodze wojewódzkiej 515 pali się samochód dostawczy Renault Master. Kierowca znajdował się poza pojazdem. Pożarem był objęty cały pojazd. Kierowca zdążył zjechać w drogę leśną. 

15:06 Mirowice - pożar budynku mieszkalnego, wolno stojącego po wybuchu gazu (butla propan-butan). Jedna osoba została poszkodowana, była przytomna z oznakami poparzenia, poza budynkiem. Pożar został ograniczony przez osoby postronne, przy użyciu gaśnic proszkowych. Udzielono KPP osobie poszkodowanej (założono opatrunek hydrożelowy na twarz). Odłączono energię elektryczną w budynku. Osoba poszkodowana znalazła się pod opieką ZRM. Ugaszono pożar, przewietrzono  wszystkie pomieszczenia w budynku i dokonano pomiaru na obecność gazów niebezpiecznych, wynik wskazań wykazał (00ppm). 16:23 Piekło, w budynku jednorodzinnym w pomieszczeniu kuchni znajdował się mężczyzna nieprzytomny, nieoddychający z widocznymi plamami opadowymi. Dostęp do pomieszczenia wykonał syn poszkodowanego, który wybił okno przed przybyciem. Wykonano ocenę stanu poszkodowanego. Strażacy przekazali miejsce zdarzenia policji. 20:24 Sztum - W budynku wielorodzinnym jeden z użytkowników lokalu uskarżał się na dziwny zapach- prawdopodobnie rozpuszczalnika. Prawdopodobnie od sąsiada, który wykonywał remont mieszkania. Twierdził, iż dzieci wymiotowały na skutek tego zapachu.  Wykonano pomiary na klatce schodowej, piwnicy i w mieszkaniach na obecność gazów niebezpiecznych. Wynik wykazał 00 ppm, stwierdzono brak zagrożenia. Wywietrzono klatkę schodową oraz pomieszczenia. 

Info: KP PSP Sztum

Katarzyna De Guzman
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Patronat
Internet Światłowodowy i Telewizja HD + 4K Malbork, Nowy Staw, Nowy Dwór Gdański, Frombork, Internet Światłowodowy i Telewizja HD + 4K Malbork, Nowy Staw, Nowy Dwór Gdański, Frombork,
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.