Wydanie nr 267/2021, Piątek 24.09.2021
imieniny: pokaż (6 imion)Teodor, Gerard, Maria, Uniegost, Tomir, Gerarda
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Malbork/ Sztum: Rock Opera Krzyżacy jr.

Malbork/ Sztum: Rock Opera Krzyżacy jr. fot. Facebook wydarzenie: Rock Opera Krzyżacy jr.
Spektakl oparty jest na przedstawieniu KRZYŻACY ROCK-OPERA, do którego libretto napisał Marcin Kołaczkowski. Autorem muzyki jest Hadrian Filip Tabęcki, a słowa pieśni napisał Jacek Korczakowski.

Widowisko wyreżyserowała Maria Seibert we współpracy z  Violettą Jankowiak, Agatą Kujawą i Tadeuszem Seibertem. Wystąpią w nim: studio wokalne "Balbiny" oraz młodzież 1 LO w Malborku. 13 grudnia br. (piątek) Rock Operę Krzyżacy jr. zobaczymy w zamkowym Karwanie. Wystawione zostaną trzy spektakle – dwa pierwsze o godz. 10.00 i 13.00 dla szkół a o 18.00 dla wszystkich zainteresowanych. 

Bilety w cenie 10 zł dla szkół i 15 zł za spektakl wieczorny do nabycia w Malborskim Centrum Kultury i Edukacji (Szpital Jerozolimski, Szkoła Łacińska). Telefon: 55 272-38-52

W poniedziałek, 16 grudnia br. widowisko zostanie przedstawione w tych samych godzinach w sali kinowej Sztumskiego Centrum Kultury. 

Bilety w cenie 10 zł na dwa pierwsze spektakle o godz. 10.00 i 13.00 dla szkół oraz 15 zł na spektakl o godz. 18.00 do nabycia w kasie kina. 

Będzie to opowieść o miłości szczerej, niewinnej i zaskakującej. O świecie, w którym dobro musi się zmagać ze złem. Opowieść o czasach, kiedy Krzyżacy po poskromieniu pogańskich Prusów, osiedlili się na podbitych ziemiach, stworzyli tu własne państwo i stali się zagrożeniem dla Polski oraz Litwy.  „Krzyż nie to miał znaczyć, miał nadzieję dać, a nie krzyk rozpaczy z gorejących miast…” – te słowa jednej z piosenek doskonale obrazują czasy panowania Zakonu według Sienkiewicza, w tym duchu toczy się również akcja całego spektaklu, a symboliczne dwa nagie miecze stają się zapowiedzią bliskiej klęski Krzyżaków.  W spektaklu nie zabraknie emocji i głębokich uczuć – miłości i nienawiści, strachu i odwagi, radości i smutku, honoru i jego utraty. Nie zabraknie też dobrej muzyki, tańca i utworów, które niosą ze sobą głębokie przesłania. Jest to wprawdzie historia sprzed wielu lat, jednak problemy i dylematy młodych bohaterów, choć osadzone w innych realiach, są jak najbardziej aktualne. I to właśnie młodzież chce przekazać innym.

REŻYSERIA: Maria Seibert we współpracy z Violettą Jankowiak, Agatą Kujawą i Tadeuszem Seibertem
ADAPTACJA LIBRETTA: Maria Keńska-Wyszyńska i Monika Pozorska
PATRONAT HONOROWY: Burmistrz Miasta Malborka i Starosta Powiatu Malborskiego
WYSTĘPUJĄ: studio wokalne "Balbiny", młodzież malborskich szkół

Organizatorami tego wydarzenia są Malborskie Centrum Kultury i Edukacji, partnerami Muzeum Zamkowe w Malborku,  Sztumskie Centrum Kultury, I Liceum Ogólnokształcące w Malborku, Stowarzyszenie Wspierania Przedsiębiorczości. 

Info i foto: Facebook wydarzenie: Rock Opera Krzyżacy jr.

Katarzyna De Guzman
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Patronat
Internet Światłowodowy i Telewizja HD + 4K Malbork, Nowy Staw, Nowy Dwór Gdański, Frombork, Internet Światłowodowy i Telewizja HD + 4K Malbork, Nowy Staw, Nowy Dwór Gdański, Frombork,
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Zapowiedzi


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.