Wydanie nr 209/2021, Środa 28.07.2021
imieniny: pokaż (10 imion)Alfonsa, Samson, Pantaleon, Marcela, Wiktor, Innocenty, Tymona, Tymon, Achacjusz, Achacy
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Malborski zamek bohaterem programu National Geographic

  • Wydanie nr 209/2021
  • 7 listopada 2019, 12:32
  • Kanał YT National Geographic
  • Wiadomości
  • 1 komentarz
Malborski zamek bohaterem programu National Geographic fot. redakcja
O największym zamku w Europie wpisanym na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO słyszał niemal każdy. W dniu 6 czerwca 1998 roku w Muzeum Zamkowym w Malborku odbyła się uroczystość oficjalnego przekazania Certyfikatu UNESCO dyrektorowi Muzeum Zamkowego. Wydarzenie to było uwieńczeniem decyzji Komitetu UNESCO, która zapadła w roku 1997 r. Co roku turyści z całego świata podziwiają malborski zamek.

O naszej malborskiej chlubie opowiedziano także w programie "Europa z powietrza" na kanale National Geographic. Europa z powietrza to program, w którym spojrzymy z lotu ptaka na najsłynniejsze zabytki i atrakcje turystyczne Niemiec, Włoch, Holandii, Polski, Hiszpanii i Wielkiej Brytanii. Dzięki nowoczesnej technologii twórcy mogą pokazać w ciągu kilku sekund spektakularne zmiany pór roku, na przykład eksplozję kolorów na holenderskich polach tulipanów, czy zamarzanie wodospadów we włoskich Dolomitach.

To pełen życia obraz starego kontynentu, jego mieszkańców, tradycji i zjawiskowych cudów natury. Historię zamku opowiedział starszy kustosz Muzeum Zamkowego Pan Bernard Jesionowski, który na co dzień zajmuje się dbaniem o krzyżacki zamek.

 

 

Kanał YT National Geographic
Przejdź do komentarzy

 

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Patronat
Internet Światłowodowy i Telewizja HD + 4K Malbork, Nowy Staw, Nowy Dwór Gdański, Frombork, Internet Światłowodowy i Telewizja HD + 4K Malbork, Nowy Staw, Nowy Dwór Gdański, Frombork,
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
Magda
Magda 08.11.2019, 11:13
Jednak mimo ze nasze miasto wyglada jak wyglada to jestem dumna z naszego zamku I oby postal jeszcze kolejne setki lat dla naszych wnukow, prawnukow. Jest to piekna budowla