Wydanie nr 221/2020, Sobota 8.08.2020
imieniny: pokaż (6 imion)Niezamysł, Cyriak, Sylwiusz, Cyryl, Emilian, Niegosław
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Średni wiek budynków komunalnych w Malborku to 100 lat. Mieszkańcy mają dosyć życia w takich warunkach.

Niestety statystyki są przerażające i bez systemowych zmian oraz długoletnich planów samorządu, sytuacja z pewnością będzie się jedynie pogarszać. ZGKiM zarządza 115 budynkami komunalnymi. Ich średni wiek to, uwaga - aż 100 lat. Bez regularnego budowania nowych bloków komunalnych sytuacja będzie się tylko pogarszała.

Sytuacja mieszkaniowa lokatorów przy Armii Krajowej 102 obrazuje stan większości zasobu komunalnego w Malborku. Sytuacja się pogarsza i coraz więcej budynków wymaga gruntownych napraw. Przeraża wiek budynków, ale również poziom zadłużenia mieszkańców przekraczający już 9 milionów złotych.

 

Jak mieszka się w zabytkowych kamienicach? Szczegóły w reportażu.

Robert Bychowski
Przejdź do komentarzy

 

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Interwencje TV


Komentarze (20)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
gość
gość 26.09.2019, 12:07
Do pracy i kupić sobie nowiuśkie. W ten sposób trutnie - napędzicie wzrost gospodarczy.
Kamil
Kamil 26.09.2019, 22:35 (odpowiedź do gość)
Dokładnie. Ja ciężko pracuję na raty kredytu na 30 lat żeby mieć gdzie mieszkać. Przyzwyczaiło się nieróbstwo i tylko daj. Do roboty!
ko
ko 11.10.2019, 18:27 (odpowiedź do Kamil)
Co ty cymbale za bzdury wypisujesz,każdy by chciał kupić sobie swoje mieszkanie wg swoich potrzeb,niestety nie każdemu pomoże rodzina a przy najniższej krajowej lub nawet nico ponad można zapomnieć o kredycie z banku
pie..nie
pie..nie 22.02.2020, 23:41 (odpowiedź do ko)
jazarabiam i żona najniższą,,mamy 1 dziecko i mamy zdolnosc na mieszkanie za 200tys w malborku i kupilismy w kredyt,,takie pier,,nie
Jan Kowalski
Jan Kowalski 30.09.2019, 07:35 (odpowiedź do Kamil)
Miasto jest zobowiązane zapewnić lokal ludziom o niszych dochodach żaden bank nie udzieli kredytu jak dochód jest najniższa krajową a teraz przedsiębiorcy tyle płacą trzeba sobie powiedzieć jasno burmistrz Miasta nic nie robi w sprawie zadłużenia lokali a miasto jest właścicielem budynków to pan burmistrz powinien nalegac aby te zaległości były ściągnięte place uciwie czynsz i co o nic doprosic się nie można gdzie jest konserwator zabytków w tym mieście budynki są zabytkowe
Mieszkanka komunalna
Mieszkanka komunalna 26.09.2019, 11:36
To jest ku... Prawda. Panie Krawczyk mówi Pan że odpowiada także za klatki moja klatka nie została wyremontowana chociaż reszta klatek tak bo uznano że to moje mieszkanie. Mieszkanie jest od pierwszego piętra nie od podwórka to jest jakaś kpina i syf. Prosiłam o poprawę elektryki na tej klatce do tej pory nikogo nie było. Prosiłam o pomoc w zakupie płyt jak sama nie kupię nie będę miała. Samotna matka z 5 dzieci.
do roboty
do roboty 22.02.2020, 23:28 (odpowiedź do Mieszkanka komunalna )
masz 2500 z 50plus i alimenty 2tyle wiec nie p..ol...było se jeszcze 10 dzieci narobić
E.
E. 26.09.2019, 06:45
Właśnie czemu ktoś ma spłacać kredyt lub za wynajem kogoś dorabiac...jeszcze tacy co z miasta mieszkanie dostaną potrafią je zadłuzyc? Jak dla mnie to powinni te bloki 100 letnie zniszczyć i coś nowego postawić bo to nie opłaca się tego remontować.
Jas
Jas 25.09.2019, 20:06
Widać, że jeśli się choć odrobinę da od siebie to można z niczego zrobić coś.... PAN W REPORTAŻU SUPER OGARNĄŁ MIESZKANIE. A nie tylko miasto ma dać.... Kredyt mieszkaniowy proszę wziąć jak większość ludzi... I sobie kupić... Wyremontować....
Sąsiad