Wydanie nr 260/2021, Piątek 17.09.2021
imieniny: pokaż (15 imion)Ariadna, Szczęsny, Zygmunta, Justyna, Justyn, Narcyz, Hildegarda, Lamberta, Franciszek, Szczęsna, Dezyderiusz, Drogosław, Lambert, Teodora, Piotr
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Zakryć kanał Juranda i zrobić miejsca parkingowe. Czy to dobry pomysł?

W trakcie XII sesji Rady Miasta Malborka padł pomysł zasłonięcia części kanału Juranda przy ul. Mickiewicza. Dzięki takiemu rozwiązaniu można by uzyskać dodatkowe miejsca parkingowe, których obecnie brakuje w tej części miasta. Magistrat pomysł popiera, jednak z realizacją może być gorzej. Dlaczego?

O częściowe zakrycie kanału przy ul. Mickiewicza wnioskował Tomasz Klonowski, wiceprzewodniczący Rady Miasta Malborka. Jak czytamy w odpowiedzi na interpelację:

- Ideę uważamy za interesującą i istotną dla poprawy warunków parkowania pojazdów w mieście, jednakże póki co trudną do przeprowadzenia i sfinalizowania.

Problem leży głównie w trzech aspektach. Urząd wskazuje na złożony układ własnościowy znajdujących się w pobliżu działek, długą listę dróg oczekujących wciąż na remont lub przebudowę oraz najważniejszy aspekt - finansowy.

- Z uwagi na wysokie koszty musimy w perspektywie najbliższych lat tego zaniechać.

Idea faktycznie wydaje się słuszna i potrzebna, niestety musi pozostać w sferze marzeń do zrealizowania. A jaka inwestycja Waszym zdaniem jest obecnie bardzo potrzebna w Malborku? Czekamy na opinie i komentarze.

 

Robert Bychowski
Przejdź do komentarzy

 

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Patronat
Internet Światłowodowy i Telewizja HD + 4K Malbork, Nowy Staw, Nowy Dwór Gdański, Frombork, Internet Światłowodowy i Telewizja HD + 4K Malbork, Nowy Staw, Nowy Dwór Gdański, Frombork,
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Malbork


Komentarze (12)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
ccgh
ccgh 24.09.2019, 12:15
Zabetonować, Nogat też i bezkarnie będzie można g...o spuszczać.
Darcho
Darcho 24.09.2019, 11:44
Tak zakryć. Potem będzie gadanie że szczury, które już się pokazują. I będzie woń zglinizny i temu podobne zapachy. Jestem na nie.
Wrrr
Wrrr 24.09.2019, 11:13
W ogóle zabetonujmy cały świat!!! Dlaczego jeszcze nikt nie wpadł na pomysł zabetonowania resztek parku!
Ja
Ja 24.09.2019, 08:41
Jestem za ale po co znowu parking lepiej więcej zieleni
B.S
B.S 24.09.2019, 03:11
No wizytówką Malborka to nie jest. Śmierdzi i obrzydliwe wygląda. Dziwie się, że dopiero teraz ktoś wpadł na ten pomysł. Zabetonować ten ściek...