Wydanie nr 216/2021, Środa 4.08.2021
imieniny: pokaż (8 imion)Alfred, Mironieg, Perpetua, Maria, Arystarch, Protazy, Dominika, Andrzej
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Automatyzacja prac domowych – i-roboty Roomba

Automatyzacja prac domowych – i-roboty Roomba fot. Automatyzacja prac domowych – i-roboty Roomba
Współczesne urządzenia wyręczające nas w pracach domowych zostały wyposażone w szereg patentów i mechanizmów, dzięki którym oszczędzamy sporo czasu i energii. Znalazły one zastosowanie w tzw. inteligentnych domach zwiększając komfort i poprawiając jakość życia ich mieszkańców

Jednym z innowacyjnych i niezwykle użytecznych urządzeń są roboty sprzątające. Te niewielkie, kompaktowe roboty sterowane zdalnie za pomocą aplikacji iRobot HOME na smartfonie są niezwykle samodzielne i skuteczne, a jednocześnie proste w obsłudze.

Robot sprzątający Roomba

Roomba ® s9+ to i-robot, który zrewolucjonizował porządki domowe, gdyż potrafi zadbać o czystość podłóg w naszym domu czy mieszkaniu bez naszego zaangażowania czy udziału. Ten niezawodny wynalazek wykorzystuje kilka współczesnych patentów i dodatkowo potrafi nauczyć się naszego rozkładu mieszkania czy poustawianych w nim sprzętów, następnie tak zarządzać swoją pracą, że wszystkie podłogi zostaną skrupulatnie wyczyszczone.

Samodzielna praca i automatyczne ładowanie

Roomba może pracować bez przerwy maksymalnie 120 minut. Po wykonaniu określonych zadań – wyczyszczeniu poszczególnych powierzchni urządzenie samodzielnie wraca do stacji ładująco-czyszczącej Clean Base, aby podładować akumulator, a także oczyścić zbiornik z zanieczyszczeń.  W ten sposób przygotowuje się do kolejnym cyklów sprzątania. Warto podkreślić, że brud i kurz, zebrany podczas odkurzania, są umieszczane w szczelnie zamkniętym worku, który może pomieścić aż do 30 pełnych pojemników. Dlatego użytkownik nie musi nawet pamiętać o opróżnieniu zbiornika.

Zaawansowane technologie vSLAM® oraz Imprint™

Cały proces czyszczenia podłóg jest automatyczny. Jest on możliwy m.in. dzięki wykorzystaniu technologii vSLAM® oraz Imprint™. Robot odkurzający bazuje na innowacyjnych rozwiązaniach technologicznych. Wykorzystuje m.in. technologię vSLAM®, która za pomocą optycznego czujnika o wysokiej efektywności działania tworzy dokładną mapę całego otoczenia, w którym pracuje i w trakcie czyszczenia podłóg potrafi znaleźć lokalizacje, które powinien sprzątnąć. Z kolei mechanizm inteligentnej mapy Imprint™ pozwala na ukierunkowanie sprzątania pomieszczenia w taki sposób, aby robot nie pominął żadnej powierzchni. Funkcja ta jest dostępna w irobotach Roomba z technologią nawigacji iAdapt 3.0. Należy wziąć pod uwagę fakt, że niewielkie zmiany w środowisku sprzątania nie mają żadnego wpływu na mapy urządzenia i zakłócają jego efektywnej pracy. Jednak, gdy zdecydujemy się na całkowitą zmianę aranżacji i przestawienie mebli warto usunąć zapisane mapy Imprint™, a następnie ponownie skonfigurować urządzenie, aby robot Roomba mógł się prawidłowo przemieszczać.

Sensory pozwalają na swobodną pracę urządzenia

Roboty odkurzające posiadają rozmaite czujniki, dzięki którym nie tylko sprawnie poruszają się po dowolnej powierzchni podłóg, ale także starannie sprzątają zabrudzenia. Czujnik wykrywający krawędzie lub uskoki podłoża zapobiega uszkodzeniu urządzenia, które zbliżając się do krawędzie jest alarmowane, aby nie jechać dalej w tym kierunku. Inny czujnik wykrywa kable, dzięki czemu i-robot nie zaplącze się w przewody elektryczne. Innym użytecznym rozwiązaniem są sensory DirtDetect™ informujące robota o bardziej zabrudzonych obszarach, które wymagają bardziej intensywnej pracy robota.

Automatyzacja prac domowych – i-roboty Roomba
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wasze informacje


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
Olka
Olka 25.09.2019, 09:35
Nie znoszę zmywać dlatego kupiłam zmywarkę, nie lubię odkurzacz to mam irobota. Nie ma to jak się ustawić w życiu :)