Wydanie nr 209/2021, Środa 28.07.2021
imieniny: pokaż (10 imion)Alfonsa, Samson, Pantaleon, Marcela, Wiktor, Innocenty, Tymona, Tymon, Achacjusz, Achacy
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Malbork: Pomagał bezinteresownie teraz sam potrzebuje pomocy. Zobacz jak możesz pomóc.

Malbork: Pomagał bezinteresownie teraz sam potrzebuje pomocy. Zobacz jak możesz pomóc. fot. https://www.kawalek-nieba.pl
'Pomóżcie nam ratować naszego tatę. Wyobraź sobie że leżysz, rozumiesz i obserwujesz, jak Twoja rodzina się martwi, bo bardzo Cię kocha, a fundusze uniemożliwiają jej skuteczną pomoc. Leżysz i słyszysz, że nic z Ciebie nie będzie i rodzina ma Ciebie zabrać do ZOL-u…" - czytamy na stronie zbiórki na rzecz ciężko chorego Taty naszej Widzki. Poproszono nas o nagłośnienie sprawy. Przeczytaj jak możesz uratować życie.

Dzień 25.07.2019 r. zapamiętamy z bratem i mamą na zawsze. Obudził mnie dźwięk sms- a. Na wpół przytomna myślałam, że to, co czytam mi się śni: „Paula odezwij się, ojciec miał zawał z zatrzymaniem krążenia”. Niestety to nie był sen, a ja nie mogłam się obudzić, to było życie… Co poczułam ? Szok, niedowierzanie, strach czy żyje, jak się ma, co dalej. Nie wiedziałam, że to dopiero początek naszej trudnej walki o ojca, okupionej łzami, i na przemian nadzieją i jej brakiem, w odpowiedzi na rokowania, które padały z ust lekarzy. Niektórzy wprost mówili, że to koniec, że to stan wegetatywny, z którego nie ma odwrotu. Na szczęście nadziei nam nikt odebrać nie może.

Tego pamiętnego dnia Pan Janusz o godzinie 4.00 rano został zawieziony na pogotowie, gdzie po wykonaniu badania lekarz wezwał natychmiast karetkę, w której jego serce zatrzymało się aż 4 razy. Mężczyzna przeszedł operację na Oddziale Intensywnej Opieki Kardiologicznej. Na skutek zatrzymania krążenia doszło do niedotlenienia mózgu i jego obrzęku. Mimo usilnych starań personelu mieszkaniec Malborka nie obudził się. Dołączyła epilepsja pourazowa.

Ojciec został wprowadzony w śpiączkę farmakologiczną i przetransportowany na OIOM, gdzie spędził ok. 4 tyg. Po wyłączeniu farmakoterapii, lekarze nie potrafili jednoznacznie ocenić, czy stan ojca jest wynikiem śpiączki mózgowej, czy następstwem rozległego uszkodzenia OUN. Jeszcze w trakcie pobytu w OITK otrzymał od neurologa 8 pkt. w skali Glasgow, co by wskazywało na obniżony stan świadomości, choć i ta ocena była poddawana w wątpliwość.

Mimo że stan Pana jest poważny, to kilka specjalistycznych konsultacji dało nadzieję rodzinie na jego poprawę.

Odbyła się pierwsza sesja rehabilitacyjna przy pomocy systemu C-eye, która pokazała, że nasz tato już w trakcie tej konsultacji podjął interakcję wzrokową z systemem. Rehabilitant badający ojca wskazuje w opisie, że odpowiednia rehabilitacja m. in. z użyciem systemu C- eye może przyczynić się do poprawy stanu ojca i zwiększyć skuteczność oddziaływań terapeutycznych. Czas ucieka, tato musi być rehabilitowany natychmiast. Obdzwoniliśmy wiele ośrodków w całym kraju. Pomocną dłoń wyciągnęli do nas specjaliści z Epimigren z Osielska. Jako, że tato nie mógł dłużej być hospitalizowany, w dniu 04.09.2019 r. został przewieziony transportem medycznym do w/w ośrodka. Obecnie wymaga całodobowego nadzoru medycznego i specjalistycznej rehabilitacji. Ma wyłonioną tracheostomię, karmiony jest przy pomocy PEG-a i cewnikowany.

Koszty wyżej wymienionego leczenia Pana Janusza przekraczają znacznie możliwości rodziny, którą los tak ciężko doświadczył.  Koszty sięgają 9 tysięcy złotych miesięcznie. Do tego doliczyć trzeba ćwiczenia z neurologopedą i C-eye, oraz inne zabiegi medyczne, które są niezbędne, by zoptymalizować leczenie. 

Proszę nie opuszczaj nas w tym trudnym dla nas czasie. Za każdą najmniejszą wpłatę dziękujemy. Prosimy również o udostępnianie

KLIKNIJ I NIE BĄDŹ OBOJĘTNY - URATUJMY ŻYCIE.

Info i foto: https://www.kawalek-nieba.pl

 

Katarzyna De Guzman
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Patronat
Internet Światłowodowy i Telewizja HD + 4K Malbork, Nowy Staw, Nowy Dwór Gdański, Frombork, Internet Światłowodowy i Telewizja HD + 4K Malbork, Nowy Staw, Nowy Dwór Gdański, Frombork,
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wasze informacje


Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.