Wydanie nr 211/2021, Piątek 30.07.2021
imieniny: pokaż (8 imion)Ubysław, Ubysława, Ludomiła, Julita, Maryna, Abdon, Julia, Piotr
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Pies w tragicznych warunkach. Malborski "Reks" błaga o dom tymczasowy dla zwierzaka.

Pies w tragicznych warunkach. Malborski fot. Facebook Malborskie Stowarzyszenie Przyjaciół Zwierząt "Reks"
Poniżej przedstawiamy relacje Malborskiego Stowarzyszenia Przyjaciół Zwierząt "Reks" z interwencji w okolicach Sztumu i prośbę o dom tymczasowy dla pieska, który egzystuje w tragicznych warunkach.

Interwencja okolice Sztumu. Po przyjeździe na miejsce, zaczęliśmy szukać psa. Zarośnięty kojec zabudowany z belek, w budzie mokra szmata, w misce pomyje, woda zielona... Gdzieś tam pośród krzaków wyłania się malutki starszy piesek... Brakuje nam słów aby opisać ten widok. Idziemy szukać "właścicieli". Drzwi otworzyła nam osoba niepełnoletnia, osoba starsza miała być później.Poinformowaliśmy ją tylko, że warunki psa musza się zmienić ! Wróciliśmy do pieska aby zostawić mu trochę normalnej karmy i tu pojawia się nasze zdziwienie... Jak mamy wejść do psa? Jak dać mu jeść? Cały kojec zrobiony na stałe, stoi wiaderko a do niego przywiązany sznurek ! Wtedy zrozumieliśmy, że do tego psa nawet nikt nie wchodzi !!! Właściciele spuszczają mu "jedzenie" w wiadrze na sznurku !!! Dla nas to szok i niedowierzanie... Odeszliśmy do samochodu, pies piszczał i patrzył na nas błagalnym wzrokiem, niestety na tą chwilę nic więcej nie mogliśmy zrobić. 14.09.2019 Wróciliśmy na miejsce aby ponownie porozmawiać z właścicielami psa o warunkach w jakich przebywa. Niestety, tym razem nikt nam drzwi nie otworzył, zostawiliśmy kartkę z prośba o pilny kontakt. Do dnia dzisiejszego NIKT nie zadzwonił.... U pieska zostało powyrywane trochę trawy, reszta udeptana, w misce dalej pomyje a wody tym razem BRAK, nowy sznurek przywiązany do wiadra... Daliśmy psiakowi trochę karmy, wlaliśmy wodę... Tyle mogliśmy dla niego zrobić. NIE MAMY GDZIE GO ZABRAĆ !! Odchodzimy, znowu ten błagalny wzrok i pisk, już jakby trochę bardziej zrezygnowany... Wiemy, że w tym miejscu się nic nie zmieni, pies umrze tam w samotności i nikt tego nawet nie zauważy. Prosimy o dom dla tego staruszka, tymczasowy lub stały... MUSIMY GO ZABRAĆ. BŁAGAMY POMÓŻCIE MU !! TO PIĘKNY, NIEDUŻY PIESEK SERCE NAM PĘKA .... JUŻ NIEJEDNOKROTNIE UDOWODNILIŚCIE PAŃSTWO, ŻE MACIE WIELKIE SERCA I POMAGACIE ! TYM RAZEM POMOC POTRZEBNA JEST NATYCHMIAST ... - czytamy na profilu "Reksa"

Kontakt:  tel.666 386 567 reks-malbork@wp.pl lub kontakt przez FB

Katarzyna De Guzman
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Patronat
Internet Światłowodowy i Telewizja HD + 4K Malbork, Nowy Staw, Nowy Dwór Gdański, Frombork, Internet Światłowodowy i Telewizja HD + 4K Malbork, Nowy Staw, Nowy Dwór Gdański, Frombork,
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wasze informacje


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.