Wydanie nr 200/2024, Czwartek 18.07.2024
imieniny: pokaż (11 imion)Robert, Erwin, Uniesław, Matern, Arnold, Wespazjan, Teodozja, Szymon, Arnolf, Arnulf, Karolina
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Funkcjonowanie Centrum Edukacji Technicznej Haas podniesie prestiż malborskiego CEZ-u.

  • Wydanie nr 200/2024
  • 27 sierpnia 2019, 10:27
  • Redakcja
  • Wiadomości
Funkcjonowanie Centrum Edukacji Technicznej Haas podniesie prestiż malborskiego… fot. archiwum TvMalbork.pl
W Centrum Edukacji Zawodowej w Malborku będzie działało Centrum Edukacji Technicznej firmy Haas, będącej wiodącym producentem obrabiarek sterowanych CNC do obróbki skrawaniem. To kolejny krok w kierunku zwiększenia prestiżu i podniesienia poziomu kształcenia zawodowego w powiecie malborskim.

Stworzenie Centrum Edukacji Technicznej Haas jest możliwe dzięki zrealizowanej w ubiegłym roku przez samorząd powiatowy inwestycji edukacyjnej, polegającej na budowie nowoczesnej pracowni obrabiarek sterowanych numerycznie. Na potrzeby Centrum Edukacji Zawodowej zakupiono dwie obrabiarki CNC firmy Haas, które teraz będą służyły nie tylko do celów edukacyjnych, ale też szkoleniowych.

Jeszcze wyższy poziom nauczania.

- „Firma Haas stworzyła program edukacji zawodowej HTEC, którego celem jest wspieranie szkół w podnoszeniu poziomu kształcenia w zawodach związanych z obsługą nowoczesnych obrabiarek CNC do obróbki skrawaniem” - informuje Waldemar Kuliński, dyrektor CEZ w Malborku. - „Dzięki nawiązanej współpracy nasi uczniowie nie tylko będą mogli uczyć się obsługi tych urządzeń w ramach zajęć objętych programem szkolnym, ale także na miejscu będą mogli odbywać dodatkowe szkolenia certyfikujące, co zwiększy ich atrakcyjność na rynku pracy”.

Dzięki stworzeniu Centrum Edukacji Technicznej Haas także kadra nauczycielska CEZ będzie stale podnosiła wiedzę w zakresie technologii, programowania i obsługi obrabiarek. Celem współpracy jest też budowanie kolejnych płaszczyzn współdziałania placówki z zakładami przemysłowymi.

Malbork drugim miastem na Pomorzu.

Malbork stanie się drugim miastem na Pomorzu, obok Gdańska, gdzie będzie funkcjonowało Centrum Edukacji Technicznej Haas. Koncepcja HTEC została oficjalnie zaprezentowana w Niemczech na targach obrabiarek EMO w Hanowerze w 2007 roku. Realizowana jest również w Ameryce Północnej i przynosi sukcesy w szkolnictwie zawodowym. Dzisiaj na całym świecie w ponad 3000 szkół zainstalowanych jest blisko 5500 obrabiarek CNC firmy Haas, na których kształci się rocznie ponad 100 tysięcy uczniów, studentów i osób dorosłych.

- „Funkcjonowanie Centrum Edukacji Technicznej Haas podniesie prestiż naszej placówki. Tutaj będą się kształcili operatorzy nowoczesnych obrabiarek, tutaj będą mogli zdobywać certyfikaty nasi uczniowie” - mówi Mirosław Czapla, starosta malborski. - „To następny krok w kierunku promocji i rozwoju szkolnictwa zawodowego na terenie powiatu malborskiego. Jestem przekonany, że działalność Centrum Edukacji Technicznej Haas zwiększy szansę naszych uczniów na znalezienie dobrej pracy w zawodzie”.

Uroczyste otwarcie CET Haas odbędzie się w malborskim Centrum Edukacji Zawodowej 17 września br. Swój udział zapowiedział m.in. Mieczysław Struk, marszałek województwa pomorskiego.

Informacja: CEZ Malbork

 

Redakcja
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.