Wydanie nr 216/2021, Środa 4.08.2021
imieniny: pokaż (8 imion)Alfred, Mironieg, Perpetua, Maria, Arystarch, Protazy, Dominika, Andrzej
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Gdzie ustawić kojec dla psa?

Gdzie ustawić kojec dla psa? fot. Gdzie ustawić kojec dla psa?
Po zakupie kojca dla psa trzeba się dobrze zastanowić, gdzie go postawimy. Ponieważ pupil będzie w nim spędzać dużo czasu, trzeba mu zapewnić spokój oraz komfort. Warto podkreślić, że kojce znajdują zastosowanie zarówno w domu, jak i na zewnątrz. Gdzie zwierzę będzie czuło się bezpiecznie?

Kojec w ogrodzie

Wiele osób decyduje się na ustawienie kojca na zewnątrz, aby pies mógł przebywać na świeżym powietrzu, a przy tym kontrolować, co dzieje się na posesji. To dobre rozwiązanie, pod warunkiem, że pupil nie będzie przebywać w mocno nasłonecznionym i głośnym miejscu. Specjaliści radzą, aby kojec ustawić przy północnej stronie domu. Tam zwierzę będzie miało dostatecznie dużo cienia, co jest bardzo ważne latem. Dopilnujmy przy tym, aby pupil nie przebywał za blisko ulicy ani bramy wjazdowej. Przechodnie i poruszające się po drodze samochody będą wciąż zakłócać mu wypoczynek.

Jeżeli chcemy umieścić kojec w ogrodzie, trzeba zadbać o odpowiednie podłoże. Może nim być betonowa wylewka, która nie pozwoli zwierzęciu na zrobienie podkopu i wydostanie się na zewnątrz. Niemniej jednak beton powinien być dodatkowo zabezpieczony (przynajmniej częściowo) panelami lub deskami, to ułatwi utrzymanie wnętrza kojca w czystości.

Kojec w domu

Kojec dla psa, a w szczególności dla szczeniaka, możemy bez przeszkód ustawić w domu. W ten sposób łatwiej nam będzie sprawować nad nim opiekę, przykładowo podczas przebywania w pracy czy na zakupach. Nie trzeba się wtedy obawiać, że pod naszą nieobecność zwierzę zniszczy meble, buty domowników i narobi wiele innych szkód. Gdzie ustawić kojec, aby pies czuł się swobodnie? Powinien to być cichy kąt, z dala od kaloryferów, drzwi oraz okien. Co ważne, pupil nie może też znajdować się za blisko telewizora oraz lamp, bo głośne dźwięki oraz intensywne światło będą na niego działały drażniąco.

Kojec dla psa a przepisy prawne

Jak się okazuje, miejsca odpowiednie do ustawienia kojca dla psa wyznaczają przepisy prawne, m.in. budowlane. Według nich minimalna temperatura otoczenia, w jakiej może przebywać zwierzę, to 0 st. C. Wewnątrz powinno być dostatecznie dużo miejsca, aby zmieściły się dwie miski (na jedzenie i wodę). Trzeba wziąć pod uwagę również to, że pupil musi mieć dostatecznie dużo miejsca do leżenia, jak i stania, nie może ograniczać go za niski dach. Jeśli weźmiemy to wszystko pod uwagę, na pewno znajdziemy dobre miejsce do postawienia kojca. Zadbajmy o to, aby zwierzę mogło poczuć się bezpiecznie i swobodnie, bo ma to wpływ na jego samopoczucie, a nierzadko również stan zdrowia.

Dobór kojca dla psa nie zawsze jest prosty, bo pod uwagę trzeba wziąć wiele kwestii, w tym: materiał wykonania, całkowite wymiary czy sposób zamykania. Osoby, które wahają się, który model wybrać dla swojego czworonoga, mogą zajrzeć tutaj. Pod tym adresem znajduje się ranking kojców polecanych przez kupujących, razem ze szczegółowym opisem i uwzględnieniem najważniejszych zalet oraz wad.

Gdzie ustawić kojec dla psa?
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wasze informacje


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.