Wydanie nr 221/2020, Sobota 8.08.2020
imieniny: pokaż (6 imion)Niezamysł, Cyriak, Sylwiusz, Cyryl, Emilian, Niegosław
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Biogazownia w Tragaminie musi przejść modernizację. Sprawę ma zbadać m.in. prokuratura.

22 sierpnia odbyło się drugie spotkanie dotyczące funkcjonowania OHZ Gajewo. Mieszkańcy miejscowości Tragamin nie potrafią zrozumieć, jak minister rolnictwa może chwalić działalność spółki, skoro oni są regularnie truci gazami wypuszczanymi w powietrze. Sytuacja zaniepokoiła już Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Gdańsku. Sprawę ma badać również prokuratura.

Zdaniem mieszkańców gazy z pobliskiej biogazowni są regularnie wypuszczane w powietrze. Coraz więcej osób skarży się również na dolegliwości zdrowotne. Sytuacja miała się nasilić już dwa lata temu, jednak do tej pory praktycznie nic nie zrobiono w kierunku jej poprawy. Spółka odpiera zarzuty i zapowiada wdrożenie procesu naprawczego.

Starania powoli odnoszą skutek, gdyż organy nadzorujące rozpoczęły kontrole w spółce, by sprawdzić czy faktycznie doszło do nieprawidłowości, o których od wielu miesięcy alarmują mieszkańcy.

 

Fetor odczuwany jest często kilkanaście kilometrów od biogazowni. Mieszkańcy cały czas zbierają materiały zdjęciowe i nagrania wideo. Jak podkreślają nie zależy im na zamknięciu zakładu, a na modernizacji i wyeliminowaniu czynników uciążliwych i szkodliwych..

 

Szczegóły w reportażu.

Robert Bychowski
Przejdź do komentarzy

 

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Patronat
Internet Światłowodowy i Telewizja HD w Malborku, Nowym Stawie i Nowym Dworze Gdańskim . Internet Światłowodowy i Telewizja HD w Malborku, Nowym Stawie i Nowym Dworze Gdańskim .
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Interwencje TV


Komentarze (6)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
Ekolog
Ekolog 23.08.2019, 22:33
Coraz większy smród także polityczny. Kto za tym stoi ?