Wydanie nr 266/2021, Czwartek 23.09.2021
imieniny: pokaż (10 imion)Bogusław, Liwiusz, Tekla, Boguchwała, Libert, Zachariasz, Zachary, Krzysztof, Elżbieta, Piotr
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Wypadki drogowe, pożary i uwolnienie zwierząt ze studni - raport sztumskich służb mundurowych.

  • Wydanie nr 266/2021
  • 20 sierpnia 2019, 12:19
  • Redakcja
  • Na sygnale
Wypadki drogowe, pożary i uwolnienie zwierząt ze studni - raport sztumskich służb mundurowych. fot. redakcja TvMalbork.pl
Ubiegły tydzień dla sztumskich służb mundurowych należał do pracowitych, o czym mogą się państwo przekonać czytając poniższy raport.

W poniedziałek, 12 sierpnia br. o godz. 11.39 dyżurny PSP w Sztumie otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu na ulicy Kwidzyńskiej w Sztumie. Po dojeździe zastępu z JRG Sztum na miejsce zdarzenia okazało się, że na DK55 przy rondzie na Przedzamczu przy prawej stronie jezdni stoi samochód ciężarowy marki Mercedes Atego wraz z przewróconą przyczepą ciężarową Acord PC4500. Nie było poszkodowanych osób. W wyniku zdarzenia wyrwany został pionowy znak drogowy. Droga w tym miejscu zablokowana była na jednym zjeździe z ronda w stronę Sztumu. Na miejsce przyjechała również policja, która wprowadziła ruch wahadłowy.

Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia poprzez odpowiednie ustawienie samochodów pożarniczych. Przy pomocy wyciągarki samochodowej postawili przyczepę ciężarową na koła, dzięki czemu kierowca ciężarówki udrożnił drogę zjeżdżając na pobocze.

W działaniach brały udział 2 zastępy JRG Sztum.

Tego samego dnia o godz. 16.39 strażacy pojechali do Polaszek do spalonego we wcześniejszych pożarach budynku mieszkalnego, w którym w jednym z pomieszczeń paliły się belki, dwie opony i śmieci. Nie było zagrożenia dla innych obiektów.

W działaniach brały udział 2 zastępy JRG Sztum i 1 zastęp OSP Postolin.

Również tego dnia o godz. 17.37 jeden zastęp JRG Sztum pojechał gasić pożar na ulicy Kochanowskiego w Sztumie. Paliły się śmieci i 3 śmietniki wolno stojące.

We wtorek, 13 sierpnia br. o godz. 12.20 dyżurny PSP w Sztumie otrzymał zgłoszenie o pożarze budynku gospodarczego w miejscowości Ramzy Małe. Po dojeździe 2 zastępów JRG Sztum na miejsce zdarzenia okazało się, że pali się murowany budynek gospodarczy o drewnianej konstrukcji dachowej. W odległości ok. 7 m stoi budynek mieszkalny i właściciel próbował sam gasić miejsce pożaru gaśnicami proszkowymi. Żywy inwentarz – drób – właściciel z budynku gospodarczego ewakuował we własnym zakresie.

Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, odłączyli prąd, udzielili pomocy poszkodowanej kobiecie, która udo i dłoń miała poparzone. Po ugaszeniu pożaru, sprawdzili kamerą termowizyjną, czy temperatura maleje i ponownie przelali wodą miejsca po pożarze.

W działaniach brały udział 2 zastępy JRG Sztum i 1 zastęp OSP Postolin.

Tego samego dnia o godz. 12.56 strażacy zostali wezwani do wypadku drogowego w miejscowości Minięta. Na miejscu zdarzenia okazało się, że samochód osobowy marki Fiat Fiorino zderzył się z motocyklem marki Romet. Poszkodowanym kierowcą motocykla zajęli się ratownicy medyczni. Kierowca osobówki bez obrażeń. Droga powiatowa w tym miejscu była całkowicie zablokowana. Na miejsce przyjechał patrol policji.

Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, odłączyli akumulatory w pojazdach, posprzątali resztki powypadkowe.

W działaniach brał udział 1 zastęp OSP Mikołajki Pomorskie i 1 zastęp JRG Sztum.

W tym dniu o godz. 15.43 strażacy byli wezwani do miejscowości Monasterzysko Wielkie do usunięcia gniazda owadów.

W środę, 14 sierpnia br. o godz. 12.53 dyżurny PSP w Sztumie odebrał zgłoszenie o wypadku drogowym w miejscowości Minięta. Po dojeździe zastępów z OSP Mikołajki Pomorskie okazało się, że samochód osobowy marki Audi zderzył się z samochodem ciężarowym marki Volvo. Poszkodowany kierowca osobówki z widocznym urazem prawej powieki uskarżał się na ból w klatce piersiowej w okolicach lewego obojczyka. Udzielono mu kwalifikowanej pierwszej pomocy i przekazano ratownikom medycznym przybyłym na miejsce. Droga Dzierzgoń – Minięta zablokowana była w obu kierunkach.

Działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatorów, przestawieniu pojazdów na pobocze drogi, sprzątnięcie resztek powypadkowych.

W działaniach brały udział 2 zastępy JRG Sztum, 1 zastęp OSP Mikołajki Pomorskie, 1 zastęp OSP Stary Dzierzgoń.

Tego samego dnia o godz. 14.34 zastęp OSP Żuławka Sztumska i zastęp JRG Sztum pojechały do miejscowości Nowiec gasić pożar około 100 m² rżyska.

W tym samym dniu o godz. 20 pięć zastępów z JRG Sztum i OSP Postolin pojechało gasić pożar około 100 ton pryzmy obornika w sąsiedztwie lasu w Sztumskim Polu.

 

W czwartek, 15 sierpnia br. o godz. 20.32 dyżurny PSP w Sztumie odebrał zgłoszenie o pożarze skrzynki elektrycznej w budynku wielorodzinnym w Dzierzgoniu przy ulicy Odrodzenia. Po dojeździe zastępów OSP Bągart i OSP Żuławka Sztumska na miejsce zdarzenia okazało się, że wszyscy mieszkańcy budynku ewakuowali się na zewnątrz. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, odłączyli prąd i ugasili palącą się skrzynkę. W międzyczasie zasłabła jedna osoba postronna, której udzielono wsparcia psychicznego. Na miejsce przyjechały 3 zastępy JRG Sztum, policja, pogotowie ratunkowe oraz pogotowie energetyczne. Sprawdzono pomieszczenia urządzeniem wielogazowym i kamerą termowizyjną. Nie było przeciwwskazań, by mieszkańcy wrócili do swoich mieszkań.

W piątek, 16 sierpnia br. siedem minut po północy jeden zastęp JRG Sztum pojechał na ulicę Jagiełły w Sztumie w celu usunięcia plamy oleju na drodze krajowej.

Tego samego dnia o godz. 10.53 strażacy zostali wezwani do Nowej Wsi, by pomóc wydostać psa i 30 kg dzika, którzy od 3 dni uwięzieni byli w studni na polu. Przy pomocy poskromu udało się wyciągnąć zwierzynę, którą wypuszczono na wolność.

W działaniach brał udział 1 zastęp JRG Sztum.

W sobotę, 17 sierpnia br. o godz. 23.02 w Sztumie strażacy zostali wezwani do pomocy przy transporcie otyłego pacjenta z mieszkania do karetki.

W poniedziałek, 20 sierpnia br. o godz. 5.48 dyżurny PSP w Sztumie odebrał zgłoszenie o wypadku drogowym w miejscowości Gościszewo. Po dojeździe 2 zastępów JRG Sztum i zastępu OSP Gościszewo na miejsce zdarzenia okazało się, że doszło do czołowego zderzenia dwóch samochodów osobowych na DK55. Droga w tym miejscu zablokowana w obu kierunkach. W zdarzeniu uczestniczyło 5 kobiet podróżujące VW Golf i mężczyzna, kierujący Volvo, który samodzielnie opuścił swój pojazd. Kobieta kierująca VW jako jedyna znajdowała się wewnątrz pojazdu.

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączyli akumulatory w pojazdach, pomogli udzielić pomocy poszkodowanym kobietom, posprzątali resztki powypadkowe. Dwie kobiety zostały przewiezione do szpitala w Malborku, trzy do szpitala w Sztumie. Kierowca Volvo bez widocznych obrażeń został na miejscu.

Informacja: PSP Sztum

Redakcja
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.